Bouda Matouš - Friesovy boudy

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Friesovy boudy se nacházejí v nadmořské výšce 1200 m ve střední části Krkonoš mezi středisky Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou. Chaty leží mimo hlavní turistická centra, proto poskytují klidné prostředí pro aktivní odpočinek a relaxaci, nebo perfektní podmínky pro sportovní soustředění. Naleznete u nás klidné ubytování na horách v útulném prostředí roubených chalup. Nabízíme pobyt na boudě Matouš, která poskytuje ubytování v turistické třídě s lůžkovou kapacitou 15 lůžek. V areálu střediska se nachází skoro 800 m dlouhý lyžařský vlek s převýšením 127 m s obtížností modré barvy. Obvykle je na sjezdovce postaven malý snowpark a plochy okolo nabízí prostor i pro freefide.V zimní sezóně Frisovy boudy protíná Krkonošská lyžařská cesta, která vede krkonošskými hřebeny v délce 90,5km a je neustále upravována rolbami. Středisko je ideálním výchozím bodem i pro túry na skialpinistických lyžích.
Vybavení a služby
WC a sprcha jsou oddělené pro muže a ženy a společné pro všechny pokoje. V objektu je malá kuchyňka s možností vlastního vaření. Jídelna s televizorem a videem pro cca 20 lidí.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Díky nadmořské výšce (1200 m n/m) má okolí Friesových bud výborné sněhové podmínky pro zimní sporty (lyžování) až do začátku měsíce května - sjezdové lyžování na vlastní sjezdovce, běžecké lyžování na perfektně připravených běžeckých stopách, kterých je v okolí díky poloze u rozcestí na Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Luční boudu nepočítaně. V letních měsících jsou zde ideální podmínky pro milovníky horských kol, nebo pěší turistiky. Na nejvyšší horu České republiky Sněžku je to z Friesových bud pouhých 9 km. Pro příznivce MTB jsme vlastníkem certifikace Cyklisté vítaní (národní standard kvality služeb cestovního ruchu pro cyklisty a cykloturisty) a chaty se nachází cca 1 km od Krkonošské cyklistické stezky.
TOPlist