Bouda Hais - Poloha, Služby, Okolí

Bouda Hais

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Objekt chaty je situován v klidném zákoutí horních partiích Velké Úpy, v nádherné horské scenérii, v nadmořské výšce 900 metrů nad mořem. Chata je velmi dobře dopravně přístupná. V letních měsících lze z hlavní silnice Trutnov – Pec pod Sněžkou odbočit v centru Velké Úpy vpravo na komunikaci, která Vás po 2,5 km dovede na křižovatku značených cest a dále po upravené lesní cestě až k vlastnímu objektu. Parkování je zajištěno u chaty. V zimních měsících se parkuje na centrálním parkovišti, odkud zajistíme odvoz zavazadel.
Vybavení a služby
Stylová Krkonošská bouda, s mimořádným duchem místa uprostřed nejvyšších českých hor. Hostům jsou k dispozici čtyři pokoje. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, WC a sprchový kout. Naše horská bouda je určena spíše pro rodinnou rekreaci, pro zájemce o aktivní turistiku a pro návštěvníky, kteří chtějí v horách najít klid. Svojí kapacitou není vhodná pro větší akce, např. školní výlety. Stravování je možné individuální – k dispozici je vybavená kuchyňka nebo je možné zajistit snídani. V chatě je možné využívat společenskou místnost jako jídelnu nebo pro večerní posezení.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Umístění chaty vytváří dobré předpoklady pro letní i zimní turistiku, je obklopena jehličnatými lesy a horskými loukami. Nejvyšší hora české republiky Sněžka je od chaty vzdálena 9km a pro průměrně zdatného turistu je dosažitelná za 3 hodiny. Nejbližší lyžařský vlek s turistickou sjezdovkou je od chaty vzdálen 15 minut, další lyžařský areál s umělým zasněžováním a středně náročným terénem je od chaty vzdálen rovněž 15 minut. Mezi lyžařskými areály ve Velké Úpě a Peci pod Sněžkou je zajištěno pravidelné spojení skibusem.
TOPlist