Apartmány u Hamrů

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Apartmány se nachází 7km od Kvildy a 5km od Nových Hutí, ohraničeném z jihu a severu horskými potoky a ze západu chráněnou rezervací Chalupská slať. Parkován: před domem, možnost i na oploceném pozemku. Výborné autobusové spojení s Prahou, zastávka je 30m od aparmánů. Místní autobusová doprava. Vlakové spojení - Vimperk, odtud dále autobusem.
Vybavení a služby
Hostům slouží k ubytování 2 apartmány se samostatným vchodem, TV/SAT, přípojka na internet, 1x 3 lůžkový, 1x čtyřlůžkový, s vlastním sociálním zařízením. Apartmány jsou se skládají z kuchyňky (mikrovlnná trouba, lednice, kávovar, vařič, varná konvice), manželská postel, rozkládací sedačka, jídelní stůl se židlemi, venkovní posezení na terase, ohniště, gril. K dispozici 3 horská kola pro ubytováné hosty, úschovna kol a lyží. Spokojenost našich hostů a jejich bohaté zážitky z pobytu uprostřed nerušené přírody jsou naším hlavním cílem.
Rekreace a služby v okolí
Relaxace na svěžím horském vzduchu, pěší turistika, houbaření, cykloturistika, sjezdové lyžování, běžky, a další aktivity uspokojí milovníky hor. Borová Lada je malebná horská vesnice roztroušená mezi lesy a loukami na severovýchodním okraji Chráněné přírodní rezervace Chalupská slať. V letním i zimním období dobře dostupné místo. Zimní aktivity: Kolem objektu vede pravidelně upravovaná běžecký trať, která povede fanoušky bílé stopy po značených tratích celé Šumavy. Nároční lyžaři mohou dojet do 10 km vzdáleného střediska Zadova, kde je v provozu několik vleků, umělé zasněžování, noční lyžování. 5 km sjezdovky Nové Hutě. Kryté bazény: Horažďovice – 44 km, Prachatice 44 km. Letní aktivity: Pěší turistika - naučné stezky – výchozí body jsou v obci: 1. Chalupská slať, 2. vyhlídka Knížecí Pláně, Alpská vyhlídka, cykloturistika, houbaření, sběr lesních plodů, koupání – koupaliště ve Vimperku (12 km), krytý bazén ve Volarech (35 km), v letních měsících možnost využití EKO autobusu – projížďky po Národním parku Šumava, tipy na výlety: Knížecí pláně, Bučina – pěší přechod do Německa (výhled na Alpy), Kvilda, řeka Vydra, prameny Vltavy, výlety na německou stranu Šumavy.
TOPlist