TOPlist

Ski areál Telnice

Ski areál Telnice
Místo: 
Zadní Telnice
Adresa: 
SKI klub Telnice, Zadní Telnice 52, 403 38 Telnice
Telefon: 
+420-472 776 123
Fax: 
+420-472 776 125
Web adresa:
www.ceskehory.cz/telnice
www.ski-telnice.cz

nadmorska_vyska  nadmořská výška:  796 m.

Online kamera Kamery v okolí

Počasí Telnice Počasí Telnice


Poloha a dosažitelnost

Středisko je velmi dobře dostupné z Ústí n.L., hlavního města celého severozápadního regionu vzdáleného pouze 18km. Po otevření dálnice D8 přes Krušné hory je středisko snadno dostupné jak pro návštěvníky ze směru od Prahy tak i od Drážďan (sjezd Knínice - Telnice 8km, Petrovice - Adolfov 6km). Samotné středisko disponuje vysokokapacitním parkovištěm, které je vzdálené od lyžařských vleků pár metrů.

Vybavení a služby

Areál Zadní Telnice je nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách. V areálu je dvojsedačková odpojitelná lanová dráha a šet lyžařských vleků, přes 5km sjezdových tratí a pět běžeckých okruhů od 2 do 7 km. Součástí areálu Zadní Telnice je také snowpark a lyžařská škola. Díky méně příznivému klimatu lyžařská sezona začíná v polovině prosince a obvykle trvá do března. Provozovatelem je Ski klub Telnice.

Provozní doba

9:00 - 16:00 + večerní lyžování (St, Pá, So) 17:00 - 20:00

Běžecké tratě

Milovníci běžek mohou využít běžeckých tratí směrem na Komáří hůrku a dále potom na Cínovec a nebo běžeckých okruhů na Adolfově (2, 3, 4, 5 a 7 km okruhy). V posledních letech je dost oblíbená i trasa na Nakléřov, Panenskou a dále do Tisé.

Turistické zajímavosti v okolí

Provozovatel: SKI klub Telnice