Ski areál Zadov - Churáňov

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařský areál Zadov patří mezi největší zimní střediska na české straně Šumavy. Leží nedaleko od Vimperku a Sušice, a je tak vstupní bránou do Národního parku Šumava. Rozprostírá se v nadmořské výšce 890 -1120 m n.m. a nabízí kvalitní lyžařské podmínky nejen na sjezdovkách, ale také na běžeckých tratích. Dostupnost areálu je po celý rok bezproblémová, řidičům se ale doporučuje přibalit pro jistotu sněhové řetězy. Do areálu je také možnost dostat se linkovými autobusy z Prahy, Příbrami, Strakonic, Vimperku, Českých Budějovic, Prachatic, Klatov, Sušice nebo skibusy z Příbrami, Písku, Strakonic, Českých Budějovic a Vimperku.
Vybavení a služby
Vzhledem k lehkým a středně těžkým profilům sjezdových tratí je areál Zadov vyhledávaný pro rodinnou rekreaci a vhodný i pro školní lyžařské kurzy. Vyžití zde najdou i milovníci běhu na lyžích, snowboardingu a snowtubingu. V areálu je celkem 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km, které se čerstvě upravují pro denní i večerní lyžování, a z nichž většina je uměle zasněžovaných a polovina osvětlených pro večerní lyžování. Dále je na Zadově přes 50 km pravidelně strojově upravovaných běžeckých tras, 2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků, pohyblivý koberec, snowpark, snowtubing, lyžařské školy, půjčovny lyží a snowboardů se servisem, dětský kolotoč, lanové centrum a wifi. Občerstvit se je možné v několika rychlých občerstveních nebo restauracích. Ubytovací kapacita je přes 1000 lůžek buď v hotelích, chatách, pensionech nebo v soukromí. V areálu má své sídlo i Horská služba. Bezplatná parkoviště s celkovou kapacitou přes 500 míst a zastávky autobusu jsou přímo u sjezdových tratí. V zimní sezoně jezdí po Zadově skibus, který je pro lyžaře zdarma. V areálu je i lyžařský běžecký stadion Churáňov, který je častým dějištěm sportovních soutěží a kde se konal i světový pohár v běhu na lyžích. Novinkou je, že všechny jízdenky vydané v areálu Kobyla platí i v areálu Nové Hutě, U Horejšů, na Kvildě a Kubovi Huti.

K Lyžařskému areálu Zadov částečně spadá i areál na Nových Hutích. Zde je 5 lyžařských vleků. Sjezdové tratě jsou zde mírné, a obzvláště vhodné pro začínající lyžaře nebo lyžařské kurzy. Novinkou je nově umístěný vlek v těsné blízkosti parkoviště.
Turistické zajímavosti v okolí
TOPlist