PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Velká Úpa - SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Areál Velká Úpa se nachází v centru obce, přímo na trase Trutnov – Pec pod Sněžkou.

V hlavní sezóně je přeprava lyžařů mezi areály SkiResort ČERNÁ HORA - PEC zajištěna skibusy
Vybavení a služby
Areál ve Velké Úpě je součástí největšího lyžařského resortu v Česku – SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Velkoúpský areál nabízí 2,4 km sjezdovek, 1 sedačkovou lanovku a 4 lyžařské vleky. V areálu je dětský LIVE park s pojízdným kobercem pro výuku dětí, ve kterém učí lyžařská škola SkiResort Live.

SKIRESORT ČERNÁ HORA - PEC tvoří 6 areálů – Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Největší lyžařský resort v Česku nabízí 50 km sjezdovek, 8 lanovek a 41 vleků a pojízdných koberců. Užijte si rozmanité lyžařské terény, zábavné tratě obřího slalomu s časomírou, radary pro měření sjezdové rychlosti, či sjezdovku Funline s překážkami, klopenými zatáčkami a tunelem.
Využijte pro přesun mezi areály SkiResortu skibusové linky, nebo unikátní lyžařské propojení SkiTour. SkiTour – to je propojení dvou největších areálů – Černé hory a Pece pod Sněžkou pomocí roleb a na lyžích.

www.skiresort.cz
Rekreace a služby v okolí
Po celý rok je turistům k dispozici lanovka na Portášovy boudy a vleky v okolí. Vyznavači běžek mohou podnikat delší hřebenové tůry nebo využít ke kratším vyjížďkám lesní svážnice v blízkém okolí. Pro turisty je tu síť značených turistických cest, které Velkou Úpu spojují se širokým okolím.

Stálým obyvatelům i návštěvníkům slouží prodejny potravin, masna, stánky s občerstvením, novinami, pohlednicemi a suvenýry, poštovní úřad, sportovní hřiště a celá řada restauračních zařízení. Jsou zde parkoviště, která se udržují i v zimním období. V případě jejich zaplnění mohou řidiči využít odstavná parkoviště v Temném Dole a Horním Maršově. Nejbližší železniční stanice je ve Svobodě nad Úpou, 12 Km od Velké Úpy. Tam je rovněž benzinová stanice. Lékařská služba a lékárna je v Honím Maršově.