TOPlist

Skiareál Tanvaldský Špičák - Skiaréna Jizerky

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Středisko Tanvaldský Špičák (540-800 m n.m.) se nachází nedaleko obce Albrechtice, asi 5km severozápadně od Tanvaldu. Doprava autem nebo autobusem z Tanvaldu (Josefův Důl - Smržovka do Jiřetína a pak 1km). 2 veřejná parkoviště 50m od lyžařských vleků. Vzdálenosti - z Prahy 125km, z Liberce 25km, z Jablonce nad Nisou 12km.
Vybavení a služby
Tanvaldský Špičák se řadí mezi nejvýznamnější střediska zimních sportů v ČR a je největším lyžařským centrem Jizerských hor. Jeho sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti jsou vhodné pro všechny lyžaře. Středisko disponuje sjezdovými tratěmi takové kvality, že se zde pořádají i závody evropské úrovně. Disponuje 7 vleky a 4-sedačkovou lanovkou. Zajištěno kompletní umělé zasněžování sjezdovek. Pro snowboardisty U-rampa. Večerní lyžování na Špičáku II. Možnost využití bazénu, sauny nebo posilovny.

• přeložení části modré sjezdovky. Náhrada úzké části před příjezdem k přibližovacímu vleku za 30m širokou přehlednou sjezdovou trať
• rozšíření a posílení systému technického zasněžování – nové koncové prvky a úpravy technologie
• nový uzavřený prostor prostor pro výuku malých lyžařů na Tanvaldském Špičáku II. Hřiště bude vybaveno pojízdným kobercem a atrakcemi

Skiaréna Jizerky nabízí celkem 17km sjezdovek, 22 lyžařských vleků, 1 lanovou dráhu a 2 pohyblivé koberce. Skiaréna propojuje jednotným odbavovacím systémem areály Bedřichov, Tanvaldský Špičák a Severák. Mezi areály funguje skibusové dopravní spojení, které je zdarma pro cestující s platným skipasem.