Skiareál Svatá Anna u Chotěboře

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařský areál Svatá Anna se nachází v těsné blízkosti města Chotěboře na Vysočině – tedy 1,5 hodiny cesty autem z Prahy i Brna. Nadmořská výška nejbližšího okolí se pohybuje od 450 do 600 metrů a nabízí vynikající terén především pro běžkaře. Na sjezdaře pak v okolí 20 km čekají další tři malé lyžařské areály. Po příjezdu do Chotěboře sledujte směrovky ukazující ke „sportovním areálům“, od zimního stadionu pak kolem tenisových kurtů přímo ke směrovce „lyžařskému vlek“. Lyže nazujte hned u auta a k pokladně u dolní stanice vleku sjeďte přímo na nich, stejně tak zpět k vašemu autu z horní části sjezdovky. Pro pěší je pak nejsnazší cesta přímo ze středu města po červené turistické značce.
Vybavení a služby
Na sjezdaře čeká na Svaté Anně 300 metrů dlouhá osvětlená a technicky zasněžovaná sjezdovka, která je strojově upravována. Místní lyžaři pak využívají i okolních luk a tras sousedního motokrosového závodiště – na boulích a skocích se zde vydovádí především ti, kteří hledají větší dobrodružství. Občerstvení u dolní stanice vleku pak slouží i běžkařům, kteří tudy vyjíždí do stop – těch jsou v okolí desítky kilometrů. Některé z nich lyžařský oddíl upravuje sněžným skútrem.
Rekreace a služby v okolí
Přímo v Chotěboři můžete najít všechny služby, které patří k malému městu – restaurace, obchody, kino, knihovnu, občasné koncerty, diskotéky a divadelní představení. Z dalších sportovních zařízení je k dispozici zimní stadion, fit-centrum a sportovní hala. V okruhu 20km pak můžete využít služeb dalších tří lyžařských vleků v Želených horách (Trhová Kamenice, Horní Krupá, Horní Bradlo) nebo plaveckého bazénu v Havlíčkově Brodě. Při návštěvě Chotěboře nesmíte vynechat procházku krásnou zimní přírodou v kaňonu řeky Doubravy. Obří rampouchy na skalách i voda valící se přes zledovatělé peřeje ještě umocňuje magickou atmosféru tohoto místa.
Lyžařské středisko Svatá Anna patří k malým areálům, v jehož silách není zajistit komplexní služby, které jsou obvyklé v renomovaných horských střediscích, avšak nabízí přátelské nízké ceny, krátké čekací doby a hlavně přátelské domácí prostředí. Lyžování na Svaté Anně pak může být stejně hodnotným zážitkem jako ve velkých areálech.