TOPlist

Skiareál Severák - Skiaréna Jizerky

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Areál se nachází na svazích hor Severák a Slovanka u obce Janov nad Nisou. Dostupnost autem nebo autobusem z Jablonce nad Nisou nebo Bedřichova. Parkování přímo ve středisku zdarma! Vzdálenosti - z Prahy 100 km, z Jablonce nad Nisou 8 km. Středisko Severák je nejchladnějším místem v Jizerských horách se sjezdovými tratěmi vhodnými zejména pro rodiny s dětmi.
Vybavení a služby
Středisko nabízi velké množství dětských lyžařských vleků s různým profilem tratí, které umožňují dobrou výuku malých i dospělých lyžařů. Vhodné pro rodinné lyžování, začínající lyžaře a milovníky běžeckého lyžování. Večerní lyžování na sjezdovce u Arniky a zasněžovací systém, horská služba.

Novinky sezóny 2010/2011:
• nová dětská herna pro děti (možno i s rodiči) v patře provozního objektu u Arniky. Hlídání dětí, prostor pro hraní či odpočinek, kuchyňka, WC a přebalovací pult

SKI Bižu SPORT - půjčovna a lyžařská škola. Provozovna naproti chatě Arnika.
Nabízíme Vám velmi kvalitní služby. SKI Bižu SPORT provozuje také půjčovnu a lyžařskou školu v Bedřichově a půjčovnu, lyžařskou školu a servis na Tanvaldském Špičáku

Skiaréna Jizerky nabízí celkem 17km sjezdovek, 22 lyžařských vleků, 1 lanovou dráhu a 2 pohyblivé koberce. Skiaréna propojuje jednotným odbavovacím systémem areály Bedřichov, Tanvaldský Špičák a Severák. Mezi areály funguje skibusové dopravní spojení, které je zdarma pro cestující s platným skipasem.


Ski areál funguje i v letních měsících a postupně přibývají zajímavé volnočasové aktivity. Pro letošní léto můžete na Severáku vyzkoušet CROSS GOLF, s dětmi projít 5km pohádkovou stezkou skřítka Pěšinky, zapůjčit si v půjčovně některou z 12ti koloběžek KOSTKA a nakonec si pohrát či odpočinout v prostorách dětské herny. Otevřeno v červenci a srpnu od 10:00 do 17:00hod každý den, v červnu a září od 10:00 do 17:00hod od pátku do neděle.