PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Skiareál Říčky

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařské středisko se nachází asi 3 km severně od obce Říčky v Orlických horách na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Nadmořská výška je 752-992 m n.m. V blízkosti střediska (cca 150 m) lze zaparkovat zdarma na parkovišti, které má kapacitu 300 osobních automobilů a 15 autobusů.
Vybavení a služby
Díky nadmořské výšce a výhodné orientaci sjezdovek jde patrně o nejlepší lyžařské středisko v Orlických horách. Nachází se zde lanovka a 2 lyžařské vleky s celkovou kapacitou 3850 osob/hod a 4 sjezdové trati všech druhů obtížnosti. Ski centrum dále poskytuje na sjezdovce Můstek večerní lyžování. Pro snowboardisty je zde menší Snowpark se 2-3 umělými skoky, slide-obloukem a 2 slide-zábradlími. Středisko je vybaveno moderním odbavovacím systémem, který umožňuje zakoupení časových (půldenních, denních, pětidenních apod.) i bodových jízdenek (umožňují nákup určitého počtu jízd).
Přímo ve středisku působí lyžařská škola, kde zkušení instruktoři naučí lyžovat jak malé dítě, tak i dospělou osobu. Tato škola disponuje komfortním prostorem a je vybavena 100m dlouhým pojezdovým pásem, kolotočem a dalšími komponenty pro moderní výuku. Ve středisku samozřejmě naleznete ski servis, půjčovnu lyžařského vybavení, úschovnu. Možnost občerstvení zajišťuje restaurace Skirest, která poskytuje celkem 200 míst k sezení přímo v restauraci a na přilehlé terase. U horní stanice se nachází Skibar. K občerstvení je dále připraven stan Iglů se 60 místy k sezení a další tři stánky. Přímo v obci Říčky v Orlických horách jsou provozovány další čtyři, kratší lyžařské vleky se sjezdovými tratěmi.