TOPlist

Pec pod Sněžkou - SkiResort ČERNÁ HORA – PEC

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Středisko se nachází ve východní části Krkonoš pod nejvyšší horou České republiky Sněžkou (1603 m n.m.) v údolí řeky Úpy, Zeleného a Lučního potoka. Je snadno dostupné a poměrně dobře vybavené. Velkokapacitní parkoviště v centru obce pro cca 600 aut, vzdálenost 50-1000m od vleků a lanovek. Parkování zpoplatněno. V hlavní sezóně je přeprava lyžařů mezi areály SkiResort ČERNÁ HORA - PEC zajištěna skibusy.
Vybavení a služby
Areál v Peci pod Sněžkou je součástí největšího lyžařského resortu v Česku – SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Pecký areál nabízí 14,1 km sjezdovek, včetně nejširších sjezdovek v Česku. V areálu je i třetí nejdelší osvětlená sjezdovka Javor (1,3 km) pro večerní lyžování. Lyžařské terény jsou oblíbeny zvlášť rodinami s dětmi, protože je možné vybrat si od cvičných louček až po náročné sjezdové terény. Děti se mohou naučit lyžovat v nově otevřených LIVE parcích na Javoru a na Klondike, kde učí oficiální lyžařská škola SkiResort Live. Ve večerních hodinách jsou v provozu 3 vleky s umělým osvětlením. Areál nabízí řadu atrakcí na sjezdovkách: trať Funline s klopenými zatáčkami a 8 metrů dlouhým tunelem, trať obřího slalomu s časomírou a také radar pro měření sjezdové rychlosti.

V areálu najdete i největší Funpark a Snowpark SkiResortu pro začátečníky, pokročilé i profesionály.

SKIRESORT ČERNÁ HORA - PECtvoří 5 areálů – Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Největší lyžařský resort v Česku nabízí 44 km sjezdovek, 8 lanovek, 28 vleků a 8 pojízdných koberců. Užijte si rozmanité lyžařské terény, zábavné tratě obřího slalomu s časomírou, radary pro měření sjezdové rychlosti, či sjezdovku Funline s překážkami, klopenými zatáčkami a tunelem.

Využijte pro přesun mezi areály SkiResortu skibusové linky, nebo unikátní lyžařské propojení SkiTour. SkiTour – to je propojení dvou největších areálů – Černé hory a Pece pod Sněžkou pomocí roleb a na lyžích.

SkiResort Live – lyžařská škola, půjčovna, servis, babysitting a LIVE parky s pojízdnými koberci v jednotlivých areálech hned u hlavních sjezdovek.

www.skiresort.cz