Všesportovní areál Obří sud Javorník

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Kopec Javorník leží nedaleko od rychlostní komunikace mezi Prahou a Libercem a z východního a severního okraje hlavního města se k němu dá dorazit za necelou hodinu.

Pod kopcem bude vybudováno velké parkoviště, které bude dostupné z krajské silnice Dlouhý Most – Hodkovice nad Mohelkou a pojme 160 automobilů.
Vybavení a služby
Nově vybudovaný všesportovní areál s lanovkou, bobovou dráhou a adrenalinovým parkem na vrch Javorník.

Lanová dráha je dlouhá 800m, disponuje 87 sedačkami a přepraví až 2000 osob za hodinu. Lanová dráha je vybavena rozběhovým pásem pro pohodlný nástup s lyžemi na nohou, dále bezpečnostním trojúhelníkem zabraňujícím propadnutí dětí pod zábranou. Lanová dráha také disponuje jedním vozem na přepravu osob upoutaných na vozík.

Na lanovou dráhu bude navazovat modrá sjezdová trať v délce 900m, Snowpark pro lyžaře i snowboardisty či dětská sjezdovka s provázkovým vlekem. Sjezdová tratě budou technicky zasněžovány. V letním období bude k dispozici skicrossová trať v délce 500m.

Bobová dráha:
V pátek 8.října 2010 byla poprvé uvedena do provozu nová trubková bobová dráha, která se tak s délkou 1100m stala nejdelší dráhou v České republice. Dráha obsahuje jednu spirálu, 13 velkých a mnoho menších zatáček a umělých vln. Nahoru vás vyveze vlastní vlek o délce 550m a s převýšením 80.5m. K plynulému provozu je připraveno 39 dvoumístných bobů. K dispozici je i elektronická časomíra. Samotné boby jsou opatřeny nejmodernějšími brzdami, opěradlem a bezpečnostním pásem a díky tomu mohou na dráze jezdit bez problémů všechny věkové kategorie.
TOPlist