Skiareál Aldrov – Vítkovice v Krkonoších

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařský areál Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m n.m. ve Vítkovicích
Vybavení a služby
Lyžařský areál Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m n.m. a lyžaři si zde mohou vybrat jednu ze 4 sjezdových tratí - 3 se nacházejí na lanové dráze nazvané Prezidentský expres a jedna na vleku Jizerka.

Čtyřsedačková lanovka Doppelmayr překoná výškový rozdíl 135 metrů během několika minut a každou hodinu přepraví až 2400 osob. Takže málokdy se stane, že byste na dolní stanici museli strávit více jak deset minut čekáním. Pojezdový pás vás od branek doveze až k najíždějící lavici lanovky. Otevírání lanovky se zúčastnil prezident Václav Klaus, proto byla nazvána Prezidentský expres.

Vlek Jizerka je také od firmy Doppelmayr, s přepravní kapacitou 1200 os/hod. a s černou sjezdovkou. Od letošní sezóny 2011/2012 se otevírá na Jizerce snowpark evropských rozměrů. Snowpark bude dlouhý 500m, hliněné základy, beginners park, profi park, 16 jibovacích překážek z kovu, dřeva a plastu, 9 skoků všech různých velikostí. Každodenní shaping bude zajišťovat čtveřice shaperů.

Díky umělému zasněžování nabízí areál vynikající podmínky začínajícím i pokročilým lyžařům po celou zimu. Na své si tu přijdou i milovníci večerního lyžování, protože sjezdovky jsou osvětlené.

Ski areál disponuje veškerým zázemím počínaje občerstvením a konče půjčovnou a servisem lyží a snowboardů - to vše v horské boudě Aldrov, která se nachází u dolní stanice lanovky. I v letošním roce jsou propojené 2 areály Vítkovického údolí (Aldrov a Vurmovka) jedním odbavovacím systémem. S kartou "Golden Pass" můžete navštívit lanovku a 2 vleky, to je celkem 5 sjezdovek, mezi kterými můžete přejíždět skibusem.
Rekreace a služby v okolí
V blízkosti areálu se nachází upravované běžecké tratě a okruhy, které dále navazují na Krkonošskou magistrálu.