PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Krušné hory » Kamencové jezero - koupaliště

Kamencové jezero - koupaliště

Kvalita vody:  voda vhodná ke koupání. Zdroj: KHS
Informace o kvalitě vody přestaly být aktualizovány 09.09.2023
Kamencové jezero v Chomutově patří plošně k největším jezerům v České republice (cca 16 ha). Jako přírodní útvar je naprosto jedinečné a ve světovém měřítku ojedinělé - vzniklo zatopením přidlicového dolu. Vysoký obsah kamence ve vodě se nejen zasloužil o název jezera, ale také o to, že zde nevyskytují sinice, či řasy.

V areálu naleznete Wake-park, stolní tenis, tenisové, volejbalové a nohejbalové hřiště, plážový volejbal, půjčovnu loděk a šlapadel. Přímo v areálu Golf club se nachází minigolf, šipky, fotbálek, 2 golfové trenažery, 4 kuželkářské dráhy a spousta atrakcí pro děti včetně trampolíny a skluzavek. Nalézá se zde i oddělená nudistická pláž. V bezprostřední blízkosti je také chomutovský lesopark a letní kino.

Město: Chomutov

Druh: Přírodní koupaliště

Provozovatel: CV Relax a.s., Táboritská 119/11 430 01 Chomutov, www.kamencovejezero.cz

Vybavenost: Travnaté i písčité pláže, upravená mola nabízí příjemné pohodlí při slunění i koupání. Přímo na vodní hladině jsou houpačky, katapulty, trampolíny, klouzačky a pětimetrové horolezecké stěny. Pro odvážlivce je připraven aquazorbing. Kromě plavání lze na Kamencovém jezeře jezdit na šlapadlech a lodičkách. Pro zdatnější má půjčovna i několik kanoí. V areálu si můžete zahrát volejbal, nohejbal, minigolf se šestadvaceti drahami či využít golfového trenažéru. K dispozici jsou také kuželky. Na děti čekají dětská hřiště, prolézačky, houpačky a obří trampolína. Nudisté mohou využít oddělenou nudistickou pláž.

Otevírací doba: Koupaliště je v provozu od 1.5. do 15.9.

Ceník: Vstup za poplatek.

Kvalita vody ke koupání v dalších místech oblasti - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Kamencové jezero - koupaliště. Web: www.offtrack.cz/cs