Server České hory
Reklama
Nízké Tatry Nízké Tatry Nízké Tatry

Nahrát fotku

VN Barbora

Kvalita vody: voda vhodná ke koupání. Zdroj: KHS
Informace o kvalitě vody přestaly být aktualizovány 28.9.2018


Vodní nádrž Barbora je nejrozsáhlejší vodní plochou v okolí. Vznikla zatopením stejnojmenného povrchového dolu. Vodní plocha má rozlohu 65 hektarů s hloubkou téměř 70 m. Právě díky této hloubce je samočisticí schopnost této vodní plochy tak velká, že nehrozí výskyt sínic a čistota vody je přirovnávána k moři.
Vodní nádrž dosahuje místy hloubky až 70m, čehož využívají zejména potapěči. Je zde možné také provozovat windsurfing a další vodní sporty.
 

Obec:Jeníkov
 
Druh:Povrchové vody využívané ke koupání – zbytková jáma dolu
 
Vybavenost:Na Barboře se můžete koupat a slunit na dvou písčitých plážích - hlavní a Australské. Na hlavní pláži, která je celoročně udržovaná najdete místa pro sportovní vyžití, půjčovnu loděk, sociální zařízení, převlékárny a stanici první pomoci. Nechybí tady ani stánky s občerstvením a plážový bar. Pro vynikající kvalitu vody a její průhlednost je vodní nádrž využívána potápěči, k jízdám na plachetnicích a windsurfing. Barbora je také vyhlášeným centrem rybářů. Parkovné na dvou záchytných parkovištích je v letní sezóně zpoplatněno. V areálu se nachází také autokemp.
 
Ceník:Pláž pro naturisty bez vstupného. Hlavní a Australská pláž - vstup za poplatek.
 

 
Informace o vodní nádrži - Web: www.eurocampbarbora.cz/vodni-nadrz-barbora

 
Reklama
Nízké Tatry Nízké Tatry Nízké Tatry

TOPlist