PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Krušné hory » VN Barbora

VN Barbora

Kvalita vody:  voda vhodná ke koupání. Zdroj: KHS
Informace o kvalitě vody přestaly být aktualizovány 09.09.2023
Vodní nádrž Barbora je nejrozsáhlejší vodní plochou v okolí. Vznikla zatopením stejnojmenného povrchového dolu. Vodní plocha má rozlohu 65 hektarů s hloubkou téměř 70 m. Právě díky této hloubce je samočisticí schopnost této vodní plochy tak velká, že nehrozí výskyt sínic a čistota vody je přirovnávána k moři.
Vodní nádrž dosahuje místy hloubky až 70m, čehož využívají zejména potapěči. Je zde možné také provozovat windsurfing a další vodní sporty.

Obec: Jeníkov

Druh: Povrchové vody využívané ke koupání – zbytková jáma dolu

Vybavenost: Na Barboře se můžete koupat a slunit na dvou písčitých plážích - hlavní a Australské. Na hlavní pláži, která je celoročně udržovaná najdete místa pro sportovní vyžití, půjčovnu loděk, sociální zařízení, převlékárny a stanici první pomoci. Nechybí tady ani stánky s občerstvením a plážový bar. Pro vynikající kvalitu vody a její průhlednost je vodní nádrž využívána potápěči, k jízdám na plachetnicích a windsurfing. Barbora je také vyhlášeným centrem rybářů. Parkovné na dvou záchytných parkovištích je v letní sezóně zpoplatněno. V areálu se nachází také autokemp.

Ceník: Pláž pro naturisty bez vstupného. Hlavní a Australská pláž - vstup za poplatek.

Informace o vodní nádrži - Web: 

Kvalita vody ke koupání v dalších místech oblasti - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě VN Barbora. Web: www.offtrack.cz/cs