Trojanovice

Obec Trojanovice nacházející se v Beskydech, je obklopena Noříčí horou 1047 m.n.m., Radhoštěm 1129 m.n.m. a Velkým Javorníkem 918 m.n.m. Trojanovice založil v 18.století olomoucký biskup a kardinál Ferdinand Julius Troyer. Jejich rozloha činí 3583 ha a dělí se na čtyři části Bystré, Lomná, Pod Radhoštěm a Pod Javorníkem.

Za pamětihodnotmi se můžete vydat do nedalekého okolí. Turistickým lákadlem je bezesporu hora Radhošť s kaplí z 19.století. V každé, ze čtyř částí obce se nachází také malá dřevěná zvonice, která uchovává tradici vyzvánění. Na milovníky přírody čekají dvě rezervace, PR Noříčí a NPR Radhošť.

Na nedaleké Pustevny, které jsou turisticky velmi atraktivní, vede z Trojanovic lanovka, která vás rychle a pohodlně dopraví na vrchol. Na Pustevnách si můžete prohlídnout Jurkovičovy stavby - Libušín a Maměnka, v jejichž interiérech jsou malby Mikoláše Alše. Atraktiavní lokalitou jsou také nedaleké Horečky se skokanským můstkem K90 vybudovaným v roce 1973. Turisté si mohou dobřát také výšlap na Velký Javorník, Radhošť, nebo Tanečnici. Nebo se vydat na tur. přechody Ráztoka – Pustevny – Radhošť – Pindula – Velký Javorník - Horečky (21,8 km) nebo Ráztoka – Pustevny – Tanečnice – Tanečnice sedlo - Čertův mlýn – Kněhyně – Tanečnice sedlo – Na Maraláku - Ráztoka (19,5 km).
V zimě je k dispozici nedaleký ski areál Pustevny.

Stránky obce Trojanovice - Web: www.trojanovice.cz

Ski areál Pustevny - Web: www.ceskehory.cz/ski-areal/pustevny.html

Lanovka Ráztoka - Pustevny - Web: www.lanovka-pustevny.cz

TOPlist