PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Radvanice

Radvanice se nachází v překrásné a turisticky velice oblíbené oblasti Jestřebích hor.

Na okraji obce byla v roce 1898 postavena kaple, která je dnes chráněnou kulturní památkou. V horní části obce při cestě na železniční nádraží se nachází historická část obce s řadou památkově chráněných roubených staveb, dnes převážně rekreačních chalup. V okolí Radvanice je roztroušeno několik betonových bunkrů, které dodnes připomínají události z let 1933 - 1938.

Významným sportovním centrem obce je lyžařský vlek Studénka, který se nachází v klidné části v osadě Studénka. Radvanice jsou výchozím místem turistických i cyklistických výletů do CHKO Broumovsko a Přírodního parku Žaltman. Jeden ze zajímavých cílů jak turistických tak i cyklistických je vrchol Žaltman s rozhlednou. V obci můžete při aktivním odpočinku využít tenisové kurty, tělocvičnu, fotbalové a volejbalové hřiště. Koupání je možné v 3 km vzdáleném přírodním koupališti Kuprovka.

Domovská stránka - Web: 

Lyžařský vlek Studénka - nachází se v klidné části Radvanic v osadě Studénka na severní straně Jestřebích hor. Lyžařský vlek je dlouhý 400 m. Pro začátečníky je určen malý vlek. Sjezdovka je uměle zasněžována a pravidelně upravována rolbouWeb: 

Rozhledna Žaltman - je postavená ve výšce 739 m n. m na stejnojmenném kopci. Rozhledna má železnou konstrukci s točitými schody. Pokud na rozhlednu vystoupíte a bude vám přát počasí, otevře se vám nádherný výhled na celé Jestřabí hory, Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Adršpašsko-teplické skály, Soví a Javoří hory, Broumovské stěny, Úpicko, Hronovsko, Orlické hory, Králický Sněžník, Zvičinu, Kumburk a Trosky.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Radvanice. Web: www.offtrack.cz/cs

RadvaniceRadvanice
Radvanice
RadvaniceRadvanice
Radvanice
RadvaniceRadvanice
Radvanice
Fotografie uživatelů
Malé Svatoňovice - louky v PP Žaltman "obhospodařuje" sama příroda prostřednictvím černé zvěře
Jestřebí hory - sousoší Boží muka v osadě Paseka
Jestřebí hory - chata KČT Jestřebí bouda
Jestřebí hory - pohled z výhledového místa u rozcestí pod rozhlednou Žaltman
Teplické skály
Teplické skály
Teplické skály
Adršpach
Adršpach jezírko
Teplické skály
Teplické skály
Teplické skály