TOPlist

Radvanice

Radvanice se nachází v překrásné a turisticky velice oblíbené oblasti Jestřebích hor.

Na okraji obce byla v roce 1898 postavena kaple, která je dnes chráněnou kulturní památkou. V horní části obce při cestě na železniční nádraží se nachází historická část obce s řadou památkově chráněných roubených staveb, dnes převážně rekreačních chalup. V okolí Radvanice je roztroušeno několik betonových bunkrů, které dodnes připomínají události z let 1933 - 1938.

Významným sportovním centrem obce je lyžařský vlek Studénka, který se nachází v klidné části v osadě Studénka. Radvanice jsou výchozím místem turistických i cyklistických výletů do CHKO Broumovsko a Přírodního parku Žaltman. Jeden ze zajímavých cílů jak turistických tak i cyklistických je vrchol Žaltman s rozhlednou. V obci můžete při aktivním odpočinku využít tenisové kurty, tělocvičnu, fotbalové a volejbalové hřiště. Koupání je možné v 3 km vzdáleném přírodním koupališti Kuprovka.

Domovská stránka - Web:

Lyžařský vlek Studénka - nachází se v klidné části Radvanic v osadě Studénka na severní straně Jestřebích hor. Lyžařský vlek je dlouhý 400 m. Pro začátečníky je určen malý vlek. Sjezdovka je uměle zasněžována a pravidelně upravována rolbou, Web:

Rozhledna Žaltman - je postavená ve výšce 739 m n. m na stejnojmenném kopci. Rozhledna má železnou konstrukci s točitými schody. Pokud na rozhlednu vystoupíte a bude vám přát počasí, otevře se vám nádherný výhled na celé Jestřabí hory, Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Adršpašsko-teplické skály, Soví a Javoří hory, Broumovské stěny, Úpicko, Hronovsko, Orlické hory, Králický Sněžník, Zvičinu, Kumburk a Trosky.

Radvanice Radvanice
Radvanice
Radvanice Radvanice
Radvanice
Radvanice Radvanice
Radvanice
Fotografie uživatelů
Teplické skály
Teplické skály
Teplické skály
Adršpach
Adršpach jezírko
Teplické skály
Teplické skály
Teplické skály
Rozhledna Čáp
Hlava lvice
Teplické skály - Anenské údolí
Teplické skály - bývalá horolezecká chata v Anenském údolí