Poloha a dosažitelnost

Nabízíme sezónní ubytování ve dvou samostatných stylových ROUBENKÁCH na krásné POLOSAMOTĚ nedaleko zříceniny HRADU TROSKY v samotném CENTRU ČESKÉHO RÁJE. Oba objekty pocházejí z 19. století. Jsou velmi pěkně zařízené po nedávné rekonstrukci. První objekt má celkovou kapacitu 12 lůžek + 3 možné přistýlky. Druhý objekt je 7 lůžkový + 1 možná přistýlka.

  Vybavení a služby

Vybavení chalup V prvním objektu, roubenné chalupě, jsou k dispozici 4 ložnice (2/2, 2/4), 3 koupelny s WC a sprchovým koutem (2x bojler 120 l), dále 2 vybavené kuchyňky (el. varné desky - 4-plotýnková, 2-plotýnková, 2 lednice s mrazáčkem, mikrovlnná trouba, přenosná trouba, rychlovarná konvice, dále běžné vybavení). Vytápění je možné el. přímotopy, ve 4-lůžkové ložnici kamny na dřevo. Druhý objekt, vejměnek, má 2 ložnicemi (1/3, 1/4), koupelnu s WC a sprchovým koutem (bojler 120 l), kuchyni (el. varná deska 4-plotýnková, lednice, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, dále běžné vybavení). Vytápění je možné el. přímotopy. Každý objekt má k dispozici přenosný gril a venkovní sezení. K dispozici je také pergola se zastřešeným sezením a udírnou. Na oploceném dvorku se nachází zázemí pro děti - pískoviště s hračkami, síťovka a houpačka. Na dvůr volně navazuje přírodní neoplocený pozemek s lavičkami a ohništěm. Parkování je neoplocené, u chalupy (po dohodě na oploceném dvorku). Kola je možné uskladnit v uzamykatelné stodole. Objekty jsou nekuřácké!

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

TIPY NA VÝLET dojezdová VZDÁLENOST DO 7 km: Vesnička Troskovice se svou místní částí Křenovy leží v samém srdci Českého ráje (nejstarší chráněná krajinná oblast u nás) přímo pod zříceninou hradu TROSKY (v místě Muzeum medvídků a panenek). Zdejší okolí je ideální k výletům za historickými památkami, k vycházkám do skalních měst a překrásných přírodních zákoutí, k cykloturistice (značené cyklotrasy), či k houbaření. Turistické cíle: skalní města jako např. APOLENA (skalní město přímo v Troskovicích), HRUBOSKALSKÉ SKALNÍ MĚSTO s hřbitovem horolezců, PRACHOVSKÉ SKÁLY; KOZÁKOV (hora s rozhlednou, lom drahých kamenů a jejich expozice); zámky - HRUBÁ SKÁLA, HUMPRECHT, VALDŠTEJN, HRUBÝ ROHOZEC, SYCHROV; hrady a zříceniny – TROSKY, KOST, VALEČOV, FRÝDŠTEJN, VRANOV, za návštěvu stojí i vzdálenější Dětenice (17 km) a Loučeň (40 km); lidová architektura: DLASKUV STATEK Dolánkach u Turnova , KOPICUV STATEK, dřevěná zvonice s obrácenými zvony v Rovensku pod Troskami. Dále je možné navštívit přírodní zábavní areál pro děti ŠŤASTNÁ ZEMĚ, lázně SEDMIHORKY, městečko Turnov se šperkařskou tradicí, ZOO, botanickou zahradu, lanovku na Ještěd a aquapark v Liberci (40 km), Bozkovské dolomitové jeskyně (30 km). Koupání v okolních rybnících – nejbližší je rybník Nebákov (2 km), Bažantník (5 km), Jinolické rybníky (7 km) nebo na koupališti v Sobotce (7 km). Krytý bazén, posilovna a squash v Jičíně (15 km). Tenisové kurty na Hrubé Skále (6 km). Rybaření na Jinolických rybnících (7 km). www.hrad-trosky.cz www.hruby-rohozec.eu www.zamek-sychrov.cz www.hrad-valdstejn.cz www.hrad-kost.cz/index.php www.zamky-hrady.cz/1/humprecht.htm www.detenice.cz www.skalnimesta.cz/cz/hruboskalsko-skalni-mesto.html www.centrumbabylon.cz/cs/babylon www.botaniliberec.cz www.zooliberec.cz www.aquaparky-termaly.webnode.cz/products/aqua-centrum-jicin www.stastnazeme.cz

Zpět


TOPlist
  Chata Adélka Troskovice, Křenovy
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Adélka
Ceník ubytování a stravování