Poloha a dosažitelnost

Horský penzion Lesní Zátiší se nachází v nadmořské výšce 930 m, v klidné části rekreačního a turistického centra Benecko v Krkonoších. Hlavní dopravní tah Jilemnice - Benecko - Vrchlabí je vzdálen od penzionu pouhých 200 m. Odtud se dostanete udržovanou silnicí na parkoviště k penzionu. V zimních měsících nutnost použít sněhové řetězy (mimo vozů 4x4). Vlakového spojení můžete využít do Vrchlabí (vzdálenost 6km) nebo do Jilemnice (vzdálenost 11km), dále pokračovat autobusem na zastávku Zlatá vyhlídka která je necelých 200m pod penzionem.

  Vybavení a služby

Ubytujeme vás ve 2–5 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (WC, sprchový kout), samozřejmostí je TV,WIFI na každém pokoji. Celková kapacita 49 lůžek. Pokoje jsou situovány s výhledem do malebného okolí Krkonošských hor, Českého ráje i na Ještěd. Restaurace s vyhlídkovou terasou, barem, krbem a salonkem vám nabídne českou kuchyni. Relaxovat můžete v sauně, v letních měsících u venkovního solárně vyhřívaného bazénu, otevřeného ohniště s posezením. Pro aktivní odpočinek je k dispozici stolní tenis, šipky, venkovní travnaté hřiště. Vybavená dětská herna a dětské hřiště s houpačkami zpříjemní chvíle vašim dětem. Úschovna kol a lyží je v našem penzionu samozřejmostí. Pejskové vítání.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Benecko jsou vzdušnými lázněmi Krkonoš. Nachází se většinu roku nad úrovní smogového mraku. Nabízí nepřeberné množství turistických a sportovních aktivit jak v letních tak i v zimních měsících. Jeho velkou výhodou je vrcholová poloha orientovaná jihozápadním směrem, proto jsou za jasných dní svahy celé prosluněné. Benecko je rájem lyžařů, cyklisktů i turistů. • LETNÍ OBDOBÍ - Cyklistika: celková délka všech 27 značených cyklotras je téměř 500 km . Pro cyklisty bylo připraveno 9 tzv. “dlouhých sjezdů“. Necháte se lanovkou nebo cyklobusem vyvést co nejvýše a poté jen pohodlně sjíždíte krásnými partiemi hor a užíváte si výhledů a překrásnékrásné přírody bez namáhavého šlapání. Cyklotrasy: Z Benecka na Horní Mísečky kolem Harachovy skály. Přes Janovu horu se vrátíte zpět Na Rovinka a Benecko (24km, převýšení 450m); Z Benecka do Špindlerova Mlýna (25km, převýšení 900m , ale překonáváte jej lanovkou); Na Špindlerovu boudu – Sklárská Poreba je překrásná trasa po polském území Krkonoš (58km, celkové převýšení 1.350m. Náročnost lze snížit použitím Krkonoškých cyklobusů); Jilemnickem křížem krážem jedete okruh kolem Jilemnice (25km, převýšení 350m). Turistika:Mnoho turistických tras všemi směry. Rozhledna Žalý - z Lesního Zátiší lesní cestou až k rozhledně, pozvolné převýšení (2km); Horní Mísečky s pokračováním na pramen Labe a Labskou boudu (celodenní výlet); Směr Rovinka a dále Labskou přehradu (možnost koupání); Špindlerova bouda s možností na Sněžku a nebo na Labskou boudu (celodenní výlet); Harachov – od léta do podzimu jezdí cyklobus (krásný celodenní výlet kolem Mumlavských vodopádů); Zřícenina Štěpanického hradu (5km); Špindlerův Mlýn s možností využití adrenalinových sportů • ZIMNÍ OBDOBÍ - V těsné blízkosti penzionu čtyřsedačková lanovka z bezdotykovým odbavovacím systémem, večerním lyžováním (19-21 hod.), 10 menších lanovek se sjezdovkami. Nový Cinkáč – rychlostní radar a nejprudší sjezdovka na Benecku. Dvě snowtubingové dráhy. Havrland - dětský skipark – 40m dlouhý pojízdný pás a cca 800m2 ohraničené ski zahrádky plné zábavy pro vaše děti. Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování (Kejnos, HSK, Zvon a snowtubing park). Vynikající dostupnost do ostatních lyžařských areálů - Herlikovice–Žalý (3 sjezdovky), Horní Mísečky, Špindlerův Mlýn. Velké množství upravovaných běžeckých tras: závodní běžecké tratě (13km), Benecko – Rovinka (3km), Rovinka – Třídomí – Horní Mísečky (7,5km), Rovinka - Janova hora - Horní Mísečky (7,5km), Rovinka - Velbloudí cesta - Křížovky (5km), Benecké kolečko (1,5km).

Zpět


TOPlist
  Penzion Lesní Zátiší Benecko
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion Lesní Zátiší
Ceník ubytování a stravování