Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Objekt se nachází v historickém městečku Horní Blatná v malebné krajině tvořené hřebeny západní části Krušných hor. Leží na jižním okraji městečka, na okraji zástavby, ale pouze cca 100 m od centra. Lokalita je dobře dostupná autem, vlakem (železniční stanice 300m) a autobusem (zastávka 100m). Parkování u penzionu.
Vybavení a služby
Nabízímame ubytování ve dvou apartmánech a 3 studiích s vlastním sociálním zařízením a kuchyňskou linkou (1x3-4 lůžkový a 2x2-3 lůžkový, 2x 2 lůžkový). Pro ubytování je možné využít i další dva dvoulůžkové pokoje (přístýlka), které nemají vlastní sociální zařízení. V lince naleznete nádobí, elektrický dvouvařič, rychlovarnou konvici. Apartmany a jedno studio jsou vybaveny vlastní lednicí. K dispozici je dále společná lednice, mikrovlná trouba, trouba, překapávač na kávu. Součástí penzionu je také společenská místnost se stolním fotbalem i prostory pro uložení lyží a kol. Cyklotrasy a strojně upravené běžecké stopy začínají u domu. Sjezdovky jsou ve vzdálenosti cca 3 km (Pernink), cca 6 km (Plešivec, Abertamy, Potůčky) a cca 13 km (Boží Dar a Klínovec). Horní Blatná je dostupná vlakem, autem a v létě také cyklo-busem. Ke stravování je možné využít jednu z blízkých restaurací ve vzdálenosti 100-500 m. Při vlastním vaření zajišťují zásobování 3 obchody, vzdálené do 150 m. Obchody bývají otevřeny i o nedělích a svátcích.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Okolí Horní Blatné poskytuje mnoho příležitostí ke sportovnímu i kulturnímu vyžití. V létě jsou k dispozici stovky kilometrů značených cyklistických stezek zabíhajících do přírodních rezervací, hřebenových partií hor s nádhernými výhledy a do rozsáhlých lesních porostů. Trasy navazují na síť cyklistických stezek v sousedním Německu. Hraniční přechody jsou vzdálené pouhých 6km. K horolezectví lze využít skalní masivy Strašidla a Holubí skály, nebo skalní masivy Teufelssturm v Německu. Zdejší skály jsou vhodné zejména pro ty, kteří mají rádi více chytů. Volejbal, basketbal, tenis a fotbal můžete hrát na zdejších hřištích. Přímo u penzionu je hřiště pro petanque. V zimních měsících potěší běžkaře přes 80km upravovaných stop. Ty Vás zavedou na kouzelné partie hřebenů hor v Čechách i Německu. V blízkosti obce probíhá trasa Krušnohorské lyžařské magistrály. Při dobrých sněhových podmínkách začíná strojně upravená stopa 30 m od penzionu. Sjezdaři a snowborďáci mohou využít nově vybudovaný lyžařský areál na Plešivci (6 km), sjezdové tratě v Perninku (3km) nebo Potůčkách (6km). Areál na Plešivci je dostupný autem, ostatní sjezdovky také vlakem nebo autobusem. Vzdálenější areály na Klínovci, Božím Daru nebo v Nových Hamrech je možné navštívit autem nebo skibusem. V zimních i letních měsících lze využít krytý bazén v Potůčkách. Horní Blatná je renezanční město založené roku 1532. Najdete zde řadu zachovaných historických goticko-renezančních domů rozmístěných v pravidelné původní pravoúhlé zástavbě. Dominantu tvoří kostel sv. Vavřince z roku 1754 s věží z roku 1605. Jedním z nejhezčích domů je současné městské muzeum nesoucí na portálu letopočet 1754. Muzejní exponáty jsou věnovány zejména historické těžbě cínu. Po stopách těžby cínu prochází i naučná stezka začínající u muzea. Zavede Vás do Vlčích jam s celoročním výskytem sněhu a ledu. Ty vznikly propadem stropů hlubinně vydobytých ložisek cínu. Dále prochází podél části blatenského příkopu - unikátní konstrukce umělého vodního kanálu jehož výstavba začala roku 1540. Vystoupíte i na Blatenský vrch s 21 m vysokou rozhlednou, která poskytuje z celkové výšky 1044 m výhled na přírodní scenérie západní části Krušných hor.
TOPlist