TOPlist

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Objekt se nachází v historickém městečku Horní Blatná v malebné krajině tvořené hřebeny západní části Krušných hor. Leží na jižním okraji městečka, na okraji zástavby, ale pouze cca 100 m od centra. Lokalita je dobře dostupná autem, vlakem (železniční stanice 300m) a autobusem (zastávka 100m). Parkování u penzionu.
Vybavení a služby
Nabízíme ubytování ve dvou apartmánech a 3 studiích s vlastním sociálním zařízením a kuchyňskou linkou (1x3-4 lůžkový a 2x2-3 lůžkový, 2x 2 lůžkový). Pro ubytování je možné využít i další dva dvoulůžkové pokoje (přístýlka), které nemají vlastní sociální zařízení. V lince naleznete nádobí, elektrický dvouvařič, rychlovarnou konvici. Apartmany a jedno studio jsou vybaveny vlastní chladničkou. K dispozici je dále společná kuchyně u společenské místnosti, společná chladnička, mikrovlná trouba, trouba, překapávač na kávu. Součástí penzionu je také společenská místnost se stolním fotbalem i prostory pro uložení lyží a kol. Cyklotrasy a strojně upravené běžecké stopy začínají u domu. Sjezdovky jsou ve vzdálenosti cca 3 km (Pernink), cca 6 km (Plešivec, Abertamy, Potůčky) a cca 13 km (Boží Dar a Klínovec). Horní Blatná je dostupná vlakem, autobusem, autem a v létě také cyklo-busem. Ke stravování je možné využít jednu z blízkých restaurací ve vzdálenosti 100-500 m. Při vlastním vaření zajišťují zásobování 3 obchody, vzdálené do 150 m. Obchody bývají otevřeny i o nedělích a svátcích.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Okolí Horní Blatné poskytuje mnoho příležitostí ke sportovnímu i kulturnímu vyžití. V létě jsou k dispozici stovky kilometrů značených cyklistických stezek zabíhajících do přírodních rezervací, hřebenových partií hor s nádhernými výhledy a do rozsáhlých lesních porostů. Trasy navazují na síť cyklistických stezek v sousedním Německu. Hraniční přechody jsou vzdálené pouhých 6km. K horolezectví lze využít skalní masivy Strašidla a Holubí skály, nebo skalní masivy Teufelssturm v Německu. Zdejší skály jsou vhodné zejména pro ty, kteří mají rádi více chytů. Volejbal, basketbal, tenis a fotbal můžete hrát na zdejších hřištích. Přímo u penzionu je hřiště pro petanque. V zimních měsících potěší běžkaře přes 80km upravovaných stop. Ty Vás zavedou na kouzelné partie hřebenů hor v Čechách i Německu. V blízkosti obce probíhá trasa Krušnohorské lyžařské magistrály. Při dobrých sněhových podmínkách začíná strojně upravená stopa 30 m od penzionu. Sjezdaři a snowborďáci mohou využít nově vybudovaný lyžařský areál na Plešivci (6 km), sjezdové tratě v Perninku (3km) nebo Potůčkách (6km). Areál na Plešivci je dostupný autem, ostatní sjezdovky také vlakem nebo autobusem. Vzdálenější areály na Klínovci, Božím Daru nebo v Nových Hamrech je možné navštívit autem nebo skibusem. V zimních i letních měsících lze využít krytý bazén v Jáchymově nebo Nových Hamrech. Horní Blatná je renezanční město založené roku 1532. Najdete zde řadu zachovaných historických goticko-renezančních domů rozmístěných v pravidelné původní pravoúhlé zástavbě. Dominantu tvoří kostel sv. Vavřince z roku 1754 s věží z roku 1605. Jedním z nejhezčích domů je současné městské muzeum nesoucí na portálu letopočet 1754. Muzejní exponáty jsou věnovány zejména historické těžbě cínu. Po stopách těžby cínu prochází i naučná stezka začínající u muzea. Zavede Vás do Vlčích jam s celoročním výskytem sněhu a ledu. Ty vznikly propadem stropů hlubinně vydobytých ložisek cínu. Dále prochází podél části blatenského příkopu - unikátní konstrukce umělého vodního kanálu jehož výstavba začala roku 1540. Vystoupíte i na Blatenský vrch s 21 m vysokou rozhlednou, která poskytuje z celkové výšky 1044 m výhled na přírodní scenérie západní části Krušných hor.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 20 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz