Poloha a dosažitelnost

Jméno tohoto nádherně položeného domu pochází od staletí staré kapličky na protější straně. Dům se nachází na závětrné planině (ca. 600 m n. M.) u silnice, která vede vzhůru z údolí u Bernartic k za horským hřbetem skryté vesnici Bečkov. V sousedství jsou ještě dvě rekreační chalupy, ale ty Vás nebudou nijak rušit. Poloha domu je jedinečná pro milovníky nedotčené přírody, prostoru a klidu. Leží v klidné krajině, neobjevené masovým turismem. Užijte si večer západ Slunce za Sněžku a východní Krkonoše. Pohled do okolí je veskrze úchvatný: Louky se zvědavými, velkými krávami, smíšené lesy, vzrostlé stromy podél klidné silnice s jen zřídka projíždějícím autem, Vraní hory se svými prudkými svahy. V údolích kvetou na jaře sasanky a petrklíče, v létě se zde koupají divočáci a chodí sem pít srnky. V létě je v lese množství hub a lesních plodů. V zimě je pro děti okolí domu ideální, s velkým množstvím sněhu (půl metru sněhu je zde zcela normální) a mnoha možnostmi k sáňkování a dovádění. Jedny sáňky jsou na chatě k dispozici. O víkendu jezdí do Vraních hor mnoho lidí lyžovat. Ačkoliv je cesta k domu udržována sněhovým pluhem, jsou sněhové řetězy kvůli poměrně prudkému stoupání nezbytné! Parkování přímo u domu.

  Vybavení a služby

Chata byla před pár lety podle západního standardu zcela přestavěna. Za vchodem v přístavbě je hala, oddělená toaleta s velkým umyvadlem a teplou a studenou vodou. Ve velkém, dřevem vkusně zařízeném obývacím pokoji je na jedné straně sedací souprava se stereo věží a Sat TV, na druhé straně stojí kredenc s jídelním koutem. Kuchyně je nová, dobře zařízená, s elektrickým vařičem se čtyřmi plotýnkami, lednicí, mikrovlnnou troubou, kávovarem a topinkovačem. V kuchyni stojí pračka. Koupelna je se sprchou a umyvadlem. Z obývacího pokoje vedou schody do patra, kde se nacházejí tři ložnice. Ložnice 1: dvoulůžko + lůžko, ložnice 2 a 3: v každé ložnici jsou dvě lůžka. Postele jsou velmi pohodlné. Deky a polštáře jsou k dispozici. V každém pokoji je elektrické topení s termostatem. V obýváku jsou také akumulační auta. V nutných případech lze použít k topení a vaření sporák na dřevo. Dům má terasu se zahradním nábytkem a slunečníkem. V létě je zde ještě bazén a pískoviště. Celá zahrada má rozlohu cca 2000 m2, je oplocená a tudíž vhodná pro dětské dovádění. Večery si lze zpříjemnit posezením u ohniště s udírnou.

  Rekreace a služby v okolí

LÉTO: V létě jsou v Bernarticích dva menší, ale dobré obchody s potravinami pro denní nákupy. Velké supermarkety jsou v Žacléři (8 km) a v Trutnově (16 km). Dobré restaurace cca 8 km (Žacléř). K nakupování lze doporučit město Trutnov s pěknou architekturou (16 km). Zde je také moderní koupaliště. Okolí je vhodné především k pěkným procházkám a výletům do hor a jízdě na horských kolech. Lze také jednoduše odpočívat na zahradě.

VÝLETY: Krkonoše, Adršpašské skály, Broumovsko, Babiččino údolí, ZOO Dvůr Králové nad Labem, Hospital Kuks se sochami M. Brauna. Polsko leží hned vedle, oficiální přechod je u Královce, asi 5 km vzdálený. Přehrada Bukowka v Polsku (15 km).

ZIMA: V poslední době velmi modernizované lyžařské středisko Brett a Arrakis v Prkenném Dole v Žacléři leží ca. 8 km vzdáleno. V areálu Arrakis jsou 4 lyžařské vleky a 4 sjezdovky s celkovou délkou 5,1 km, od lehké/modré po obtížnou/černou. Vleky vás dovezou z Prkenného Dolu (575 m) do výšky cca 800 m. Večerní lyžování a sněžná děla, půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská škola u restaurace. Lyžařský areál Bret je menší, ne tak prudký, velmi pohodový a tím vhodný pro začátečníky a děti. Je zde snowtubing a Kidspark s dopravním pásem a 100 m dlouhou sjezdovkou. Vlastní areál má jednu sedačkovou lanovku 400 m dlouhou a lyžařský vlek 300 m dlouhý. Dále je v Prkenném Dole pět udržovaných běžkařských tratí s celkovou délkou 50 km. Nejoblíbenější je trať, která začíná v horní části sjezdovky a vede Dvorským lesem, přes Rýchory (kde se nachází Rýchorská bouda fungující jako místo odpočinku)a přes hraniční hřeben s Polskem severním směrem do Malé Úpy. V Prkenném Dole a Žacléři se nachází mnoho útulných restaurací a vináren, jedna nová leží uprostřed lyžařského areálu Bret. Má původní jizbu obloženou dřevem a kachlová kamna, nejnovější wellness s masážemi, chladící kabinou, saunou, kryosaunou, 2 x whirlpool a fitness stroji. Je otevřený pro zákazníky lyžařského areálu. Další možnosti jsou v Mladých Bukách, ve Skiparku ideálním především pro začátečníky středně pokročilé (16 km), Janské Lázně (23 km) a Pec pod Sněžkou (28 km), nejvíce oblíbená lyžařská oblast v Krkonoších s širokým lyžařským servisem.

Zpět


TOPlist
  Chata U kapličky Bernartice, Bečkov
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata U kapličky
Ceník ubytování a stravování