Poloha a dosažitelnost

Chalupy jsou v klidné vesničce Svatoňovice, která je částí obce Karlovice u Turnova. Příjezdová trasa: po silnici č. I/35 ve směru od Jičína - Újezd pod Troskami - Radvánovice - Sedmihorky. V Sedmihorkách odbočit u Motelu EVEN na Lestkov, po 2km narazíte na osadu Svatoňovice, zde ve středu obce, 50m za malinkou požární zbrojnicí, kde je i autobusová zastávka, odbočit vlevo na příjezdovou cestu k objektu, tato příjezdová cesta je obvykle označena dřevěnou tabulí s nápisem "UBYTOVÁNÍ SVATOŃOVICE Č.P.2, Č.P.30". P o z o r, vjezdová brána je vysoká 2,7 metru. Osobní vozidlo /Škoda Fabia, Octávia a podobné/ s jízdními koly na střešním nosiči projedou, ale vyšší vozidla jako například Ford Galaxy již ne. Tedy při vjezdu nejdříve kontrolujte možnost bezpečného průjezdu, případně kola složte před vjezdem do dvora. Pokud nebude dohodnuto jinak, nástup u týdenních pobytu je vždy v sobotu od 15.00 hod. do 17.00 hod., opuštění objektů pak vždy v sobotu do 10.00 hod. GPS souřadnice, které vás dovedou k chalupám: 50°34'4.548"N, 15°13'13.025"E. Zastávka vlaku „Sedmihorky“ vzdálená 2km. Po dohodě zajistíme dopravu při nástupu a ukončení týdenního pobytu - v ceně. Zastávka autobusu „Karlovice - Svatoňovice“ vzdálená 100m. Ve stodole je k vidění prvorepublikové zemědělské vybavení. Prostorný dvůr je uzavřen oběma chalupami, stodolami, budovou historické vodárny, ploty a dvěma bránami. Uprostřed dvora stojí stoletá lípa.

  Vybavení a služby

V usedlosti se pronajímají čtyři samostatné části. Chalupa č.p.30 a chalupa č.p.2, ve které se nacházejí tři samostatné části: A, B, C. Tyto části jsou od sebe stavebně odděleny a mají samostatné vchody. V přízemí je vždy obývací pokoj s kuchyňským koutem s vybavením pro přípravu stravy a koupelna se sprchou a WC. Celková kapacita ubytování je 35 osob. Po dohodě ve výjimečných případech lze zvýšit, komfort ubytování je pak úměrně snížen. Usedlost je možno pronajmout jedné skupině nebo jednotlivé části samostatně. Výměnek - chalupa č.p.30 - pro max. 10 osob (minimální počet ubytovaných je 6 osob) - v přízemí kuchyně, koupelna, společenská místnost s možností spaní, v podkroví tři menší ložnice 1/2,1/3 + dětská postýlka a 1/4. Chalupa č.p.2 - pro max. 25 osob: část A (minimální počet ubytovaných je 6 osob) je nejprostornější v přízemí i v podkroví. V podkroví jsou 3 ložnice 1/6, 1/3 osoby s možností 2 přistýlek a 1/2. Část B má kapacitu 6 lůžek,část C má kapacitu 4 lůžka s možností 2 přistýlek. K dispozici jsou celkem tři dětské postýlky, kolíbka, vanička s koupacím lehátkem, dětská stolička ke stolu, nočník. V objektech jsou zčásti koberce, přezouvá se zde, tedy přezuvky sebou.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

Ideální výchozí místo pro turistiku a cykloturistiku. Vesnicí vede modrá turistická stezka Hrubá Skála - Kozákov. V blízkosti se nachází řada turistických atraktivit Českého ráje: Kozákov, Trosky, Kost, Hrubá Skála, Valdštejn, Hruboskalsko, Besedické skály, Klokočské skály, Bozkovské jeskyně, Sedmihorky, Hrubý Rohozec, Sychrov. Koupání: přírodní koupaliště autokemp Sedmihorky. Nejbližší posezení U Švýcara s točeným pivem a možností menšího občerstvení - klobása, tlačenka, nakládaný hermelín... je v obci Karlovice směrem k hl. silnici na Turnov I/35 ve vzdálenosti necelého kilometru, plnohodnotné stravování lze najít v Karlovicích při vyústění na silnici I/35 ve směru na Turnov v motorestu Even. Přes silnici I/35 a za železničním přejezdem ve směru na lázně Sedmihorky je restaurace Bowling Sedmihorky se čtyřmi bowlingovými dráhami. V části obce Radvánovice je Pizzerie U Marušky, kde připravují výborné pizzy ve kamenné peci a pak další množství občerstvení od jara do podzimu je v areálu autokempu Sedmihorky.

Zpět


TOPlist
  Chalupy Karlovice - Svatoňovice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupy Karlovice - Svatoňovice
Ceník ubytování a stravování