Chalupa u Valášků

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Nabízíme k pronájmu ubytování v dřevěné Chalupě u Valášků v Krušných horách, která se nachází v necelých 1000 metrech nad mořem, v romatické krajině nedaleko od Božího Daru, na kraji obce Horní Blatná (Krušné hory). GPS souřadnice 50°23'43.251"N, 12°45'53.777"E
Vybavení a služby
Objekt má kompletně vybavenou kuchyň včetně chladničky, mrazáku, mikrovlné trouby a elektrického sporáku. Ve společenské místnosti je velký jídelní stůl a odpočinkový prostor s rádiem, televizí, DVD. V objektu se nachází WC, koupelna, el. bojler s teplou vodou. V horním patře jsou malé ložnice, přístupné strmým schodištěm, vybavené lůžkovinami. Venkovní posezení nabízí možnost táborového ohně, opékání buřtů, grilování. Objekt disponuje větším pozemkem, který končí u lesa. Parkování auta v létě přímo před chatou, v zimně, kdy může docházet k rychlému zasněžení přístupových cest, se parkuje cca 90m od chaty. Restaurace s možností stravování cca 15 minut chůze.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Krušné hory vybízejí k různým sportovním aktivitám jako je cyklistika, v zimě běžky (Krušnohoská magistrála) a sjezdové lyžování (max. 5km od ubytování). U chalupy se nachází velké fotbalové, volejbalové a basketbalové hříště. Ideální poloha pro turistiku, houbaření a sběr borůvek. 2,5km od chalupy je skalní převis „Strašidla“, vhodný pro cvičné lezení. Přestože se chalupa nachází na konci vesnice u lesa, je dobře dostupná (0,5km) do místních obchodů, pošty a hospod, které najdete na malém naměstí obce Horní Blatná (i přes malou rozlohu vesnice je zde 6 hospod). Chalupa je vhodná i pro dvougenerační rodinu s dětmi, maximální obsazenost 8 osob.
TOPlist