Chalupa Tample

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v malé podhorské obci Tample poblíž Jilemnice v klidné části obce. V okolí se nacházejí pouze další chalupy nebo vesnické domky. Chalupa je dobře přístupná i v zimě, parkování pro 4 vozy před objektem na vlastním pozemku. V zimě vám určitou vzdálenost od Krkonošských středisek vynahradí soukromí, klid a pohoda u kachlových kamen a cena pronájmu. Určitě vám nebudou do rána za dveřmi hulákat výrostci a auto najdete ráno tam, kam jste jej večer zaparkovali. Na svahu proti chalupě mohou děti sáňkovat, bobovat nebo lyžovat - ovšem bez vleku. V létě je chalupa ideální jako základna pro výlety do Krkonoš nebo Českého ráje. V okolí jsou dobré možnosti pro koupání. V obci je vlaková i autobusová zastávka. Obchod, restaurace, cukrárna 3,5km od chalupy. Hosté oceňují: Prostornost chalupy, kachlová kamna s možností vaření a pečení, na zahradě zahradní krb na grilování. Ideální polohu pro výlety jak do Krkonoš, tak do Českého ráje. Blízkost hezkých koupališť (obec Kruh, Košťálov). V zimě velmi dobrý poměr ceny proti cenám v Krkonoškých zimních střediscích i s přihlédnutím k nutné dojezdové vzdálenosti. Velmi příznivé ceny pronájmu mimo hlavní sezóny, korektní ceny o prázdninách a jarních prázdninách.
Vybavení a služby
Chalupa nabízí ubytování s dostatkem prostoru pro pobyt 8 osob s možností dalších 2 osob v malé ložnici v podkroví (jako přistýlka). Vzhledem k nabízenému prostoru je chalupa vhodná pro pobyt skupiny přátel nebo 2 rodin. Chalupa se pronajímá jako celek, vždy pouze pro jednoho objednavatele. Přízemí: Vstupní chodba, velká hlavní místnost s kachlovými kamny, TV, kuchyňským koutem, ložnice pro 2 osoby, samostatné WC, koupelna se sprchovým koutem. Patro: Ložnice pro 4 osoby, ložnice pro 2 osoby, malá podkrovní ložnice s lůžkem pro 2 osoby jako přistýlka, hala kolem komína s posezením. Kuchyňský kout: Elektrický sporák s troubou, mikrovlnka, varná konvice, lednice s mrazáčkem, nádobí, příbory. Možnost vaření i na kachlových kamnech (buchty z kachláků jsou bezkonkurenční). Vytápění ložnic je zajištěno el. přímotopy, hlavní místnost dokonale vytopíte kachlovými kamny (i zde jsou k dispozici el. přímotopy). Zahrada je udržovaná, cca 800m2, ke grilování je k dispozici zahradní krb. Pro malé děti pískoviště, houpačky.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Blízké okolí je vhodné pro klidnou rekreaci a nenáročnou turistiku. V zimě můžete nasadit běžky přímo před chalupou nebo s dětmi lyžovat na protějším svahu (ovšem bez vleku). Poloha v těsném podhůří Krkonoš zaručuje dobrou dostupnost všech Krkonošských zimních středisek a dostatek sněhu u chalupy pro běžky a pro děti na sáňkování nebo lyžování. V létě je v okolí dostatek možností ke koupání. Blízko je koupaliště v sousední obci Kruh, velké a hezké koupaliště je v obci Košťálov - fotografie na www.Kostalov.cz. V roce 2009 opravené místní komunikce v okolí chalupy nabízejí ideální terén pro in-line brusle. Chalupa sama pak nabízí klid, soukromí a útulné prostředí mimo hlučná střediska a přeplněné kempy. Není to ani daleko do Českého ráje nebo do hezké krajiny kolem hradu Pecka. Okolí chalupy je nedotčeno masovou turistikou, která se soustřeďuje více do centrálních Krkonoš. Najdete zde příjemnou, zvlněnou krajinu se spoustou lesů a luk. V houbařské sezóně pak pravý ráj (počet houbařů na km2 je zde skutečně nízký). Zahrada je oplocena živým plotem a zaručuje hostům dostatek soukromí.
TOPlist