Poloha a dosažitelnost

Bouda se nachází v 1000 m.n.m. na Karlově Vrchu přímo nad Pecí pod Sněžkou. V létě je ideální výchozí pozicí na pěsí tůry nejen Sněžku, ale i pro široké okolí. V zimě je jednoduše dostupný nejen areál ve Velké Úpě ale i Peci pod Sněžkou. Před boudou se nachází dřevěná terasa s nádherným výhledem na Pec pod Sněžkou a Černou horu. Na terase jsou k dispozici lehátky, stoly a gril. K objektu vede asfaltová přijezdová cesta. Jelikož se objekt nachází v III. zóně KRNAP je nutné si zajistit povolení pro výjezd. Parkování u objektu je možné pouze pro jedno vozidlo, které lze použít v případě nutnosti (na povolenku boudy). Parkování ostatních vozidel je v Peci pod Sněžkou na vyhrazených parkovištích. • Zima: V zimě je přístup pouze rolbou nebo skútrem/čtyřkolkou. Dopravu zajišťují místní taxi firmy. Chůzí je to z centra Pece pod Sněžkou 1,5km po žluté (cca 30min). Lze využít i lesní stezku - cca 20min.

  Vybavení a služby

Bouda prošla náročnou rekonstrukcí a poskytuje komfortní ubytování. V kuchyni je 1x plynový sporák, 1x elektrický sporák, 2x elektrická trouba, 1x mikrovlnná trouba, 1x myčka, 2x lednice, 1x kráječ, 2x rychlovarná konvice, 1x drtič biologického odpadu, 1x elektrický gril, 1x toustovač a 1x sendvičovač. K dispozici je pípa s dvěma kohouty a biogonem (za poplatek dle dohody). K dispozici je stolní fotbálek A XBOX (za poplatek). Velká LCD TV se satelitním příjmem. Bouda je kompletně pokryta signálem WiFi (pásmo 2,4GHz i 5GHz). V objektu je správce, který se stará o technický provoz.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný  Rekreace a služby v okolí

Centrum Pece pod Sněžkou - 800m. SKIRESORT - 1500m. Sněžka - 4500m. Růžohorky - 1500m. Obří důl - 2000m. Portášky - 3000m.

Zpět


TOPlist
  Bouda Karlovka Pec pod Sněžkou
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Bouda Karlovka
Ceník ubytování a stravování