Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Toto ubytovací zařízení se nachází v krásné a klidné vesničce Roudnice - na "náhorní plošině" v centru vsi - celý den na výsluní. Objekt je snadno přístupný v létě i v zimě po udržované státní silnici vedoucí od Jilemnice vzdálené 8km, 4km od Poniklé, 6km Rokytnice nad Jizerou. Do Vítkovic - skiareálu Aldrov je to kousek - 200m po rovině. Jezdí sem pravidelná autobusová linka několikrát denně, zastávka 100m. Penzion obklopuje udržovaný pozemek s místem na parkování, je zde pískoviště, ohniště a chystáme i hřiště.
Vybavení a služby
Obecní penzion Arnika je využívaný celoročně, vhodný zejména pro skupiny - školy v přírodě, tábory, školení, soustředění... Objekt má 2 obytná patra s celkem 70 lůžky a společným sociálním zařízením na každém patře. Pokoje jsou 3-7 lůžkové. Učitelské pokoje (4) mají vlastní soc.zařízení, 2-3 lůžkové s možností přistýlky. Vaří se ve vlastní kuchyni, společná jídelna (možno použít i jako učebnu), tělocvična s pinpongovým stolem nebo relaxační místnost, lyžárna, v případě zájmu lze využít i saunu v objektu. Vedle jídelny provozujeme také minibar, kde si lze dát kávu, limo, sladkosti... Individuální přání a potřeby lze řešit s provozním (nutnost dovozu k lékaři, nezbytný nákup...).

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Arnika je uprostřed čisté podhorské přírody s krásnými výhledy jak na panorama hor tak do širokého údolí se spoustou turistických stezek. Ideální podmínky pro cykloturistiku a pěší turistiku - výchozí bod na hřebenové tůry - Rezek, Dvoračky, Kotel, Pramen Labe, Sněžné jámy... Pěšky či autobusem se lze dostat na koupaliště v Poniklé, navštívit zde tradiční výrobu vánočních perličkových ozdob fi Rautis a sousední Muzeum řemesel. Příjemný výlet je na protější kopec - Janovu Horu, na farmu huculských koní, kde je možno se povozit či pojíst v restauraci. V blízkosti penzionu je obchod se smíšeným zbožím a v pěšky dosažitelném okolí několik občerstvoven.
TOPlist