Server České hory
Reklama
Vysoké Tatry Vysoké Tatry Vysoké TatryTuristická trasa - Třebenice - Libochovice

Délka: 11,9 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: NE, Značení: značená

Trasa začíná v obci Třebenice, kde se vydáme po červené značce do Chodovlic. Podél cesty nás bude doprovázet potok Modla. Po cestě je možné navštívit starý Lucký mlýn. Déle trasa pokračuje přes Sedlec až na Hazmburk. Stále po červené pokračujeme do Libochovic, kde si můžeme prohlídnout Zámek Libochovice. Z Libochovic je asi nejlepší využít vlak, který nabízí dobré spojení např. do Roudnice nad Labem.

  Zpět

   Turistická trasa - Třebenice - Libochovice
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Třebenice 
 227 m n.m.       cyklo 26, křižovatka se  
 1,7 
 Chodovlice 
 194 m n.m.        
 3,1 
 Lucký Mlýn 
 185 m n.m.        
 6,8 
 Hazmburk - odb. k hradu 
 297 m n.m.      křižovatka s  
 7,2 
 Hazmburk - hrad 
 379 m n.m.        
 11,9 
 Libochovice 
 165 m n.m.        


 Královské město Třebenice láká turisty především do muzea českého granátu, které je přístupné po celý rok. V okolí se dají poměrně snadno nalézt tyto červené polodrahokamy.
 Lucký mlýn je nepřetržitě v majetku rodu Šašků od roku 1620. Dokládá to rodinná kronika psaná z generace na generaci, která je evropským unikátem. Poslední úprava mlýnského zařízení proběhla v třicátých letech minulého století. Posledním mlynářem na Luckém mlýně byl pan otec Jiří Šašek.
 Zřícenina hradu Hazmburk stojí na strmém čedičovém útesu, vysokém cca 400m. Hrad je rozdělen na dolní hrad s válcovou Černou věž, na které byl původně ochoz. Její jméno pochází z barvy tmavého čediče, z něhož byla vystavěna. Dále je zde hranolová Bílá věž postavená ze světlých pískovcových kvádrů. Ještě dnes je možné vidět zbytky palácových budov a hradeb a zajímavou cisternu na vodu s nálevkovitým ústím.
 Státní zámek Libochovice patří k nejvýznamnějším raně barokním památkám u nás. Rozsáhlou přestavbu provedl v letech 1682-1690 italský stavitel Antonio Porta pro knížete Gundakara Ditrichsteina. Současná instalace představuje průřez vývojem interiérů od dob renesance a baroka až po styly poloviny minulého století. Významné místo zaujímá sbírka gobelínů, cenné jsou soubory skla a porcelánu, stejně jako rozměrná plátna. Návštěvní doba je v dubnu a říjnu od 9 do 16 hodin a od května do září od 8 do 17 hodin. Zavírací den je pondělí a první pracovní den po státem uznávaném svátku.

Turistická trasa - Třebenice - Libochovice


Fotogalerie trasy

Libochovice - Náměstí
Zámek Libochovice
Libochovice - Zámek
Libochovice - Zámecký park
Zřícenina nad městem Třebenice
Třebenice
Hrad Házmburk


Turistické zajímavosti v okolí:
Házmburk   Třebenice   Zámek Libochovice   Košťálov   Hora Lovoš   Hrádek  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Do rodiště J. E. Purkyně   Turistická trasa Třebenice - Třebívlice   Turistická trasa Okolo Lipské hory   Turistická trasa Máchovi v patách  

Zpět

  Ubytování Lovosice
  Ubytování Velemín
  Ubytování Oparno
  Ubytování České středohoří
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist