Server České hory
Reklama
Alpy - Francie Alpy - Francie Alpy - FrancieTuristika, Výlet do okolí
Okolo Ledče nad Sázavou

Délka: 13 km
Obtížnost: nenáročná
Okruh: ANO, Značení: část trasy značená

Výlet začíná u nádraží v Ledči nad Sázavou, pokračuje přes náměstí na Heroldovo nábřeží a potom po silnici vystoupáme k zdejšímu hradu. Od hradu sestoupíme po silničce do Ostrova, kde na první křižovatce odbočíme vlevo směrem na Pavlov. V Pavlově odbočíme na žlutou turistickou značku a dojdeme do Vilémovic. Z Vilémovic půjdeme západním směrem po cestě k železniční zastávce Vilémovice. Odtud po žluté turistické značce pokračujeme podél levého břehu řeky Sázavy do Sluneční zátoky. Stále po žluté vystoupíme lesem kolem areálu Nemocnice v Háji k červené značce a po ní se vrátíme zpět do Ledče nad Sázavou.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Okolo Ledče nad Sázavou
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Ledeč nad Sázavou 
 364 m n.m.      silnice 
 2,1 
 Hrad Ledeč nad Sázavou 
 395 m n.m.      silnice 
 3,0 
 Ostrov 
 412 m n.m.      silnice 
 5,6 
 Pavlov 
 462 m n.m.        
 6,5 
 Sluneční zátoka 
 435 m n.m.        
 7,6 
 Vilémovice 
 436 m n.m.        
 10,0 
 Nemocnice v Hájích 
 416 m n.m.        
 10,4 
 U Lomu 
 389 m n.m.         
 13,0 
 Ledeč nad Sázavou 
 364 m n.m.        


 Celému městu vévodí hrad z první poloviny 13. století. Na levém břehu řeky Sázavy, přímo naproti hradu, je kostel ze 14. století, zasvěcený svatým apoštolům Petru a Pavlovi. Nad hradem je dominantní stavbou Thunovský letohrádek z let 1685 – 1694. V centru města je zachována řada měšťanských domů, hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice z roku 1585, synagoga z roku 1739 a židovský hřbitov, založený v roce 1601 - jeden z nejstarších v Čechách.
 Složitý komplex „Ledečského hradu“ se vypíná na vápencovém ostrohu nad řekou Sázavou. Nově je pro veřejnost zpřístupněna 32m vysoká věž, ze které je po zdolání 111 schodů krásný výhled do okolí.
 Sluneční zátoka je rekreační středisko. Areál leží na levém břehu řeky Sázavy, jejíž zátoka vytváří poloostrov, který je ze 3/4 obklopen lesním porostem. Na areál plynule navazuje „Foglarova louka“, která nabízí ničím nerušené sluneční paprsky po celý den. Dominantou pohledu je skalní útvar na protějším břehu řeky, pod kterým vede trať „Posázavského Pacifiku“.
 Uprostřed obce stojí zámek. Zámek byl postaven v letech 1743-1746 v barokním stylu. Jeho hlavní sál byl upraven pro pořádání okresních divadelních festivalů. Nyní v soukromém vlastnictví. V obci roste jeden z nejkrásnějších památných tisů na území ČR - tis červený. Obvod kmene je 310 cm se jeho stáří odhaduje na 1500 až 2000 let. Jedná se o přísně chráněný tis, který je možná nejstarším stromem ve střední Evropě.

Turistika, Výlet do okolí - Okolo Ledče nad Sázavou


Fotogalerie trasy

Hrad v Ledči nad Sázavou
Kostel Sv. Petra a Pavla v Ledči n. S.
Židovská synagoga v Ledči n. S.


Turistické zajímavosti v okolí:
Ledeč nad Sázavou   Světlá nad Sázavou   Skuhrov   Humpolec   Havlíčkův Brod   Červená Řečice  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Cyklookruh Havlíčkobrodskem   Turistická trasa Přibyslav - Havlíčkův Brod   Turistická trasa Okolo Křemešníku   Cyklotrasa Z Třeště do přírodního parku Čeřínek  

Zpět

  Ubytování Ledeč nad Sázavou
  Ubytování Kouty
  Ubytování Humpolec
  Ubytování Českomoravská vrchovina
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist