Server České hory
Reklama
Server Alpské.cz Server Alpské.cz Server Alpské.czCyklotrasy - Cyklookruh Havlíčkobrodskem

Délka: 32,4 km
Obtížnost: nenáročná
Kola: crossové kolo (treking)

Okruh po Havlíčkobrodsku vás zavede do domu spisovatele Jaroslava Haška, jehož nejznámějším literárním počinem je postava vojáka Švejka, dále si budete moci prohlédnout gotický hrad v Lipnici, nebo budovu Stará pošty v Okrouhlicích, kde žil a tvořil malíř Jan Zrzavý.

  Zpět

   Cyklotrasy -  Cyklookruh Havlíčkobrodskem
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Havlíčkův Brod 
 425 m n.m.      19 
 9,0 
 Okrouhlice 
 410 m n.m.      19 
 16,7 
 Lipnice nad Sázavou 
 586 m n.m.      4155 
 22,8 
 Krásná Hora 
 450 m n.m.      19 
 32,4 
 Havlíčkův Brod 
 425 m n.m.        


 Haškův dům Expozice, zapůjčená ze sbírek Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, je umístěna v domku v podhradí, v němž prožil slavný spisovatel poslední léta svého života a napsal své nejslavnější dílo. Dokumentuje satirikův život a jeho mezinárodní význam. K vidění jsou novinové výstřižky, knihy a autorovy osobní věci.
Morový sloup / barokní morový sloup stojící na náměstí, který byl postaven v 18. století vyobrazuje Pannu Marii, sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého.
Havlíčkův dům - nachází se zde sídlo okresního muzea a památník Karla Havlíčka Borovského. Průčelí renesančního domu ze 16. století po dvou požárech novogoticky upravil roku 1871 architekt František Schmoranz ze Slatiňan .V roce 1832 tento dům zakoupil kupec Matěj Havlíček, otec Karla Havlíčka.
 Hrad Lipnice byl postaven ve 14. století jakožto součást panství Ronovců. Jednalo se o typ strážného hradu, který se nacházel na pomezí Království českého a Markrabství moravského. 19.září 1869 hrad vyhořel a teprve roku 1913 začala obnova objektu. V 70. a 80.letech 20.století prošla Lipnice částečnou rekonstrukcí a v současnoti je hrad v péči státu. Na hradě si můžete prohlídnout archeologickou expozici, zbrojnici a kapli se sklepením.

Cyklotrasy -  Cyklookruh Havlíčkobrodskem


Fotogalerie trasy

Havlíčkův dům v Havlíčkově Brodě
Havlíčkův Brod
Sázava v Havlíčkově Brodě
Kostel v Havlíčkově Brodě
Náměstí v Havlíčkově Brodě


Turistické zajímavosti v okolí:
Havlíčkův Brod   Světlá nad Sázavou   Rozsochatec   Skuhrov   Humpolec   Přibyslav  

Další trasy v okolí:
Turistická trasa Přibyslav - Havlíčkův Brod   Turistická trasa Okolo Ledče nad Sázavou   Cyklotrasa Podél řek Jihlavska   Turistická trasa Okolo Křemešníku  

Zpět

  Ubytování Kouty
  Ubytování Rozsochatec
  Ubytování Humpolec
  Ubytování Českomoravská vrchovina
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist