Server České hory
Reklama
Alpy Itálie - Dolomity Alpy Itálie - Dolomity Alpy Itálie - DolomityTuristika, Výlet do okolí
Okolo Králíků

Délka: 8,4 km
Obtížnost: nenáročná
Okruh: ANO, Značení: značená

Výlet začíná na náměstí v obci Králíky, odtud pokračuje po zelené turistické značce přes Malé náměstí ulicemi Růžovou a Karla Čapka na okraj města. Alejí a po louce se dostaneme do lesa až k místu zvanému V Lavičkách. Odtud se vydáme vlevo mírným stoupáním k místu zvanému V Černém dole. Dále jdeme pohodlnou lesní cestou nad údolím Tiché Orlice k silnici nad obcí Horní Orlice a dále stále mírně z kopce, kolem místa U Studánky, do Dolní Hedeče. Trasa výletu dále pokračuje kolem chaty Na Hedeči ke kostelu a klášteru na Mariánském kopci. Od kláštera je krásný výhled na skupinu Suchého vrchu, Králickou kotlinu a město Králíky. Od kláštera se vydáme po zelené turistické značce nejprve schodištěm a poté alejí s kapličkami po obou stranách. Tato alej nás dovede k barokní bráně, kterou projdeme a po chvíli se dostaneme zpět na náměstí v obci Králíky, kde tento výlet končí.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Okolo Králíků
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Králíky 
 567 m n.m.        
 1,9 
 V Lavičkách 
 660 m n.m.        
 4,4 
 U Studánky 
 679 m n.m.         
 5,8 
 Dolní Hedeč 
 759 m n.m.         
 6,2 
 Klášter na Mariánském kopci 
 763 m n.m.         
 8,4 
 Králíky 
 567 m n.m.        


 Město je hlavním východiskem pro oblast Králického Sněžníku. K architektonickým zajímavostem patří klasicistní radnice - dnes muzeum, kostel sv. Michaela. Významnou kulturní památkou je Hora Matky Boží s klášterem.
 Je tady pramen pitné vody a obrázek P. Marie.
 Dolní Hedeč je svou rozlohou nejmenší králickou vesnicí. Dominantou vesnice, ale i celého Králicka, je poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie. K vyhledávaným místům patří i nová rozhledna na vrcholu Val. Naskýtá se tady neopakovatelný výhled do celého kraje, na horské hřebeny masivu Králického Sněžníku, Orlických hor, Suchého vrchu, Jeřábu a Hrubého Jeseníku.
 Rozsáhlý klášterní komplex. Vznikal v 17-18.st. v okolí prameniště a najdete zde barokní poutní kostel Sedmibolestné P.Marie, zajímavá je barokní brána se čtyřmi pískovcovými sochami či Poutní dům. Klášter patřil servitům a později redemptoristům. Od kláštera jsou překrásné výhledy na skupinu Suchého vrchu, Kralický Sněžník a na celou Kralickou kotlinu s městem Králíky.

Turistika, Výlet do okolí - Okolo Králíků


Fotogalerie trasy

Celkový pohled na Králíky
Klášter na Mariánském kopci
Králíky
Králíky
Králíky


Turistické zajímavosti v okolí:
Králíky   Dolní Morava   Svatá Trojice   Rozhledna Suchý vrch   Acrobat PARK Štíty   Nový Hrad  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Velké Losiny - Kladské sedlo   Turistická trasa Okolo Starého Města pod Sněžníkem   Turistická trasa Stříbrnice - Kralický Sněžník   Turistická trasa Ramzová - Javorník  

Zpět

  Ubytování Králíky
  Ubytování Horní Orlice
  Ubytování Dolní Hedeč
  Ubytování Jeseníky
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist