Server České hory
Reklama
Alpy - Rakousko Alpy - Rakousko Alpy - RakouskoTuristika, Výlet do okolí
Okolo Starého Města pod Sněžníkem

Délka: 18,6 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: ANO, Značení: značená

Výlet začíná ve Starém Městě pod Sněžníkem u železniční stanice a odtud se vydává po žluté turistické značce kolem skladu dřeva proti toku říčky Krupá k můstku a přes něj na křižovatku u hájenky v osadě Květná. Od hájenky vede trasa výletu po silnici vlevo na Novou Seninku, asi po 300m odbočí vpravo a stoupá volným terénem kolem křížku na okraj lesa. Lesní cestou poté stoupáme vzhůru na rozcestí pod Kunčickou horou, kde odbočíme vpravo po červené a dojdeme k Medvědí boudě - rozcestí. Trasa dále jde po červené kolem Růžové lovecké boudy až k chatě Paprsek. Od chaty se vracíme zpět k rozcestí U paprsku a dále vlevo po zelené značce pokračujeme smrčinou a horskými loukami na kopec Větrov a poté na Starý kopec. Ze Starého kopce trasa výletu prudce klesá polní cestou a lesem na silnici, která vede až ze Starého Města pod Sněžníkem do Malého Vrbna. Na silnici odbočíme vpravo a po asfaltové silničce po proudu Vrbenského potoka přijdeme k zotavovně České policie. Odtud pokračujeme dále kolem pevnůstky až do Starého Města pod Sněžníkem, kde na křižovatce odbočíme vlevo a přes most se dostaneme na náměstí. Z náměstí nás modrá turistická značka dovede zpět k železniční stanici.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Okolo Starého Města pod Sněžníkem
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Staré Město pod Sněžníkem 
 521 m n.m.        
 2,0 
 Hájenka v osadě Květná 
 553 m n.m.        
 6,0 
 Kunčická hora 
 919 m n.m.        
 9,6 
 Medvědí bouda 
 917 m n.m.        
 10,8 
 Růžová bouda 
 991 m n.m.        
 11,9 
 U Paprsku 
 975 m n.m.        
 16,8 
 Pod Starým kopcem 
 609 m n.m.        
 18,6 
 Staré Město pod Sněžníkem 
 521 m n.m.        


 Staré Město je obklopeno věncem hor. Svou ideální polohou a malebnou krásou je předurčeno k tomu, aby otevíralo vstup do zdejších krásných hor a lesů. K významným stavbám ve městě patří pozdně renesanční kostel sv. Anny, raně barokní radnice. Na náměstí lze shlédnou krásné empírové měšťanské domy.
 Z vrcholu hory jsou zajímavé výhledy, především na oblast hlavního hřebene Hrubého Jeseníku s Pradědem a na masív Králického Sněžníku.

Turistika, Výlet do okolí - Okolo Starého Města pod Sněžníkem


Fotogalerie trasyTuristické zajímavosti v okolí:
Kunčická hora   Staré Město pod Sněžníkem   Stříbrnice   Prudký potok - kaskády   Smrk   Králický Sněžník  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Velké Losiny - Kladské sedlo   Turistická trasa Stříbrnice - Kralický Sněžník   Turistická trasa Ramzová - Javorník   Cyklotrasa Dolní Fořt - Hraničky - Horní Hermanice  

Zpět

  Ubytování Staré Město pod Sněžníkem
  Ubytování Kunčice
  Ubytování Velké Vrbno
  Ubytování Jeseníky
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist