Poloha a dosažitelnost

Horská chata Vendlovka se nachází na jižním svahu Černé hory ve 3.zoně Krkonošského národního parku na místě nazývaném Zrcadlové boudy. Vzdálenost od centra Janských lázní je 4km, od kabinové lanovky na Černou horu a SKI-RESORTU Černá hora-Pec 2km. Doprava k chatě je v letním období možná autem z Janských Lázní až k chatě na povolení KRNAPu od ubytovatele na parkoviště přímo u chaty. V zimním období je zajistěno parkování u Hoffmanových bud a odvoz je zajistěn správcem chaty a v den příjezdu a odjezdu je obsažen v ceně ubytování.

  Vybavení a služby

Horská chata má tři 2-lůžkové pokoje, jeden 3-lůžkový pokoj, tři 4-lůžkové pokoje a jeden 5-lůžkový pokoj. Možnost rozšíření ubyt.kapacity o přistýlky až na 32 lůžek. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení se sprchovýn koutem a televizí. K dispozici je nekuřácká restaurace s barem a krbem, společenská místnost s TV, SAT, domácím kinem, místnost na uložení horských kol, nebo lyží, WIFI internet, venkovní sezení a létě gril a venkovní ohniště v zimě vlastní lyžařský vlek se sjezdovkou a večerním osvětlením u chaty. Stravování je zajištěno ve vlastní restauraci s domácí pekárnou a denní výrobou čerstvého pečiva a zákusků. Pro ubytované hosty nabízíme snídaní, polopenzi, nebo plnou penzi. Snídaně jsou formou bufetu, nebo servírované, večeře tříchodové menu.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Poloha chaty je přímo na velké okružní cestě kolem Černé hory a je tedy ideálním výchozím bodem k turistickým a cyklistickým výletům v létě a k výletům na běžkách v zimě. Pro příznivce lyžování je k dispozici vlastní vlek - poma se sjezdovkou a večerním osvětlením v délce 250m přímo u chaty, nebo na lyžích je možné sjet cca 2km do největšího lyžařského SKI-resortu v čechách Černá hora - pec. V tomto resortu je i nejdelší sáňkařská trasa, nebo půjčovna terénních koloběžek v létě. V nedalekých Janských lázních je možnost využití rehabilitačního aguacentra s bazénem, saunou, výřivkou a masážemi. Je zde i lanové centrum, krytý tenisový kurt, minigolf a další sportovní a rekreační možnosti.

Zpět


TOPlist
  Horská chata Vendlovka Janské lázně
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Horská chata Vendlovka
Ceník ubytování a stravování