Server České hory
Reklama
Alpy - Německo Alpy - Německo Alpy - NěmeckoTuristika, Výlet do okolí
Okolo města Říčky v Orlických horách

Délka: 11,6 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: ANO, Značení: značená

Trasa výletu začíná v obci Říčky v Orlických horách u kostela. Odtud pokračujeme vzhůru po žluté turistické značce nejprve polem, poté podél lesa a rekreačního střediska (bývalé hájovny) do údolí Říčky k samotám u Strašidelného Mlýna. Pokračujeme vzhůru do lesa k sjezdovkám skiareálu na svazích vrchu Zakletý. Ostře vystoupáme na jeho vrchol. Z vrcholu hory jdeme pohodlnou cestou v nižším porostu až k rozcestí Pěticestí. Můžeme si vychutnat krásné rozhledy. Z Pěticestí pokračujeme vpravo po červené značce - Jiráskově cestě. Po červené hřebenové cestě pokračujeme kolem rozcestí pod Komářím vrchem k rozcestí turistických tras Mezivrší. Zde se vydáme vlevo po zelené turistické značce pěšinou dolů k hájovně a kolem ní k místní silnici. Po silnici pokračujeme údolím Hlubockého potoka stále po zelené značce do Říček v Orlických horách, kterými projdeme zpět ke kostelu.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Okolo města Říčky v Orlických horách
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Říčky v Orlických horách - kostel 
 675 m n.m.        
 3,8 
 Pěticestí 
 979 m n.m.       křižovatka turistických cest 
 6,5 
 Pod Komářím vrchem 
 962 m n.m.         
 6,9 
 Mezivrší 
 929 m n.m.      křižovatka turistických cest 
 11,6 
 Říčky v Orlických horách - kostel 
 675 m n.m.        
Další fotky z okolí trasy:

 Roztroušená horská ves a známé rekreační středisko Orlických hor. Rozkládá se v údolí Říčky a Hlubokého potoka a na svazích vrchu Zalketý a Anenského vrchu. Na jihovýchodním úpatí vrchu Zakletý se nachází lyžařský areál s několika sjezdovkami a vleky. Nachází se zde množství roubených horských chalup, které slouží převážně k rekreačním účelům. Dominantou obce je pozdně barokní kostel Nejsvětější Trojice z let 1790-92 stojící na místě původní dřevěné kaple.
 Pěticestí je poměrně významné místo pro turistiku na hřebenu Orlických hor. V létě zase oblíbená zastávka pro pěší a cykloturistiku. Je tady sezónní přístřešek horské služby s venkovním posezením, poskytující malé občerstvení a případný nouzový úkryt před nepohodou.
 Komáří vrch - přírodní rezervace ve výšce 992 m. Jádro rezervace tvoří zakrslá horská bučina se smrkem, jeřábem, jedlí a subalpínská smrčina. Na Jiráskově horské cestě je to jedno z mála míst s původním bukovým porostem. V okolí jsou objekty opevnění z let 1936 - 38.
 Mezivrší je sedlo mezi Komářím a Anenskýnm vrchem a rozcestí turistických cest. V letní sezóně zde staví cyklobus a tím se Mezivrší stává ideálním výchozím místem pro hřebenovou turistiku a cyklotrasy v Orlických horách.

Turistika, Výlet do okolí - Okolo města Říčky v Orlických horách


Fotogalerie trasy

Zakletý od Říček
Zakletý od Zdobnice
Říčky v Orlických horách
Střed obce Říčky


Turistické zajímavosti v okolí:
Komáří vrch   Říčky v Orlických horách   Vrch Zakletý   Anenský vrch   Kunštátská kaple   Pevnost Hanička  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Litice - Orlické Záhoří   Turistická trasa Okolo Zdobnice přes Velkou Deštnou   Cyklotrasa Rokytnice v Orlických horách - Žamberk   Turistická trasa Z osady Polanka do Skuhrova a přes Velký Uhřínov zpět  

Zpět

  Ubytování Říčky v Orlických horách
  Ubytování Černá Voda
  Ubytování Nová Ves
  Ubytování Orlické hory
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist