Server České hory
Reklama
Velká Fatra Velká Fatra Velká FatraTuristika, Výlet do okolí
Modrava - Tříjezerní slať

Délka: 12,2 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: ANO, Značení: značená

Vycházíme z Modravy údolím řeky Vydry po státní silnici směrem na Antýgl. Cestou narazíme na zrekonstruovaný Hradlový most, který byl počátkem Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu. Po silnici dojdeme do Antýglu, kde odbočíme na zelenou turistickou trasu, která nás dovede na místo zvané Rokyta. Z Rokyty pokračujeme po žluté turistické značce podél plavebního kanálu na rozcestí Schätzův Les a dále na Tříjezerní slať. Tady si můžeme projít naučnou stezku, která seznamuje se zajímavostmi šumavských slatí. Z tohoto místa pokračujeme po cyklotrase č. 2113 a následně i červené turistické značce zpět do Modravy.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Modrava - Tříjezerní slať
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Modrava 
 1011 m n.m.      silnice 
 1,8 
 Hradlový most, rechle 
 1000 m n.m.       NS Vchynickotetovský plavební kanál 
 4,4 
 Antýgl, most 
 929 m n.m.         
 4,9 
 Rokyta, rozc. 
 948 m n.m.         křižovatka turistických tras 
 5,6 
 Schätzův Les, rozc. 
 959 m n.m.       rozcestí turistických tras 
 8,7 
 Tříjezerní slať 
 1069 m n.m.      rozcestí se turistickou trasou 
 9,5 
 Rybárna 
 1007 m n.m.       cyklo 2113 
 12,2 
 Modrava 
 1011 m n.m.        


 Dominantou Modravy a kulturní památkou je Klostermannova chata, která slouží jako rekreační zařízení. Mezi zajímavé stavby patří Bienertova pila na rezonanční dříví z kterého se vyrábí hudební nástroje (dnes část továrny je pro ukládání a sušení vyrobeného materiálu a část slouží jako rekreační zařízení). Nepřehlédnutelná je také hrazená budova, která v minulosti sloužila jako lovecký zámeček knížete Schwarzenberga. Nachází se tady typické šumavské domky.
 Hradlový most byl v minulosti součástí příjezdové komunikace z Rokyty na Modravu. Z tohoto místa začíná Vchynicko - Tetovského plavební kanál, který byl vybudován v letech 1799 - 1801. Most sloužil i jako hráz, která zabraňovala pronikání plaveného dřeva do nesplavného balvanitého koryta Vydry. Most je nově zrekonstruovaný.
 Dvorec Antýgl je dřevěná rázovitá usedlost, která leží uprostřed louky v malebném údolí řeky Vydry. Je ukázkou typické šumavské architektury.
 V Rokytě se nachází venkovní geologicka expozice Národního parku Šumava, která vás seznámí s druhy hornin ze kterých je masiv Šumavy složen. V místě je rovněž informační středisko NPŠ.
 Tříjezerní slať leží v I. zóně Národního parku Šumava. Rozprostírá se v chladné a vlhké oblasti se 160 mrazovými dny. Název dostala podle tří jezírek uprostřed vrchoviště. Prochází tady 200 m dlouhá naučná stezka.
 Nachází se tady na Rybárenská slať, která je prý nejhezčím na podzim.

Turistika, Výlet do okolí - Modrava - Tříjezerní slať


Fotogalerie trasyTuristické zajímavosti v okolí:
Antýgl   Filipova Huť   Modrava   Tříjezerní slať   Mlynářská slať   Jezerní slať  

Další trasy v okolí:
Turistická trasa Modrava - Cikánská slať   Turistická trasa Modrava - Poledník   Turistická trasa Modrava - Pramen Vltavy   Cyklotrasa Okolí Kašperských Hor  

Zpět

  Ubytování Modrava
  Ubytování Antýgl
  Ubytování Filipova Huť
  Ubytování Šumava
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist