Server České hory
Reklama
Západní Tatry Západní Tatry Západní TatryTuristika, Výlet do okolí
Modrava - Cikánská slať

Délka: 15 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: ANO, Značení: značená

Výlet začínáme od autobusové zastávky na Modravě. Vycházíme po modré turistické značce k rozcestí Modravský potok, Na Ztraceném a dále na Březník. Na Březníku je jeden z nejkrásnějších pohledů na Šumavě - panorama, kterému vévodí hora Luzný, majestátní vrchol Bavorského lesa. Zpět se vracíme po zelené turistické značce - tzv. Staré Březnické cestě k Cikánské slati a do Modravy.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Modrava - Cikánská slať
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Modrava 
 1011 m n.m.        křižovatka turistických tras, cyklo 1023 
 2,7 
 Modravský potok, most 
 1060 m n.m.       rozcestí s turistickou trasou, cyklo 1023 
 5,6 
 Na Ztraceném 
 1128 m n.m.       křižovatka se tur. trasou, cyklo 1042 
 7,5 
 Březník 
 1150 m n.m.      křižovatka se turistickou trasou 
 8,1 
 Památník Klostermanna 
 1185 m n.m.        
 11,7 
 Cikánská slať 
 1110 m n.m.        
 15,0 
 Modrava 
 1011 m n.m.        


 Dominantou Modravy a kulturní památkou je Klostermannova chata, která slouží jako rekreační zařízení. Mezi zajímavé stavby patří Bienertova pila na rezonanční dříví z kterého se vyrábí hudební nástroje (dnes část továrny je pro ukládání a sušení vyrobeného materiálu a část slouží jako rekreační zařízení). Nepřehlédnutelná je také hrazená budova, která v minulosti sloužila jako lovecký zámeček knížete Schwarzenberga. Nachází se tady typické šumavské domky.
 Černohorská nádrž v minulosti, za doby plavení dřeva sloužila jako zásobárna vody, která byla v době plávky dřeva odpouštěna do plavebního systému.
 Z bývalé dřevařské osady Březník ležící při soutoku Luzenského a Březnického potoka z kterých vzniká Modravský potok se dochovala pouze budova bývalé hájovny. V budově je kromě občerstvení umístěno také informační středisko NP a expozice spisovatele Karla Klostermanna, v jehož románu "Ze světa lesních samot" je březnická myslivna sídlem hlavního hrdiny revírníka Kořána. Březník je jedním z nejdeštivějších míst na Šumavě.
 Cikánská slať je vrchovištní rašeliniště protáhlého tvaru. Porost tvoří smrky, kleč, rašeliníky, suchopýr pochvatý, vřes obecný, aj. Uprostřed rašeliniště je několik malých jezírek.

Turistika, Výlet do okolí - Modrava - Cikánská slať


Fotogalerie trasyTuristické zajímavosti v okolí:
Modrava   Filipova Huť   Jezerní slať   Roklany - Roklan a Roklanec   Antýgl   Mlynářská slať  

Další trasy v okolí:
Turistická trasa Modrava - Poledník   Turistická trasa Modrava - Pramen Vltavy   Turistická trasa Modrava - Tříjezerní slať   Cyklotrasa Okolí Kašperských Hor  

Zpět

  Ubytování Modrava
  Ubytování Filipova Huť
  Ubytování Antýgl
  Ubytování Šumava
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist