Server České hory
Reklama
Alpy - Rakousko Alpy - Rakousko Alpy - RakouskoCyklotrasy - Cyklookruh Vyškovskem

Délka: 29,9 km
Obtížnost: nenáročná
Kola: crossové kolo (treking)

Nenáročný okruh je vhodný i pro rekreační cyklisty. Okruh vás postupně zavede na zámek v Račicích, farmu Bolka Polívky v Olšanech, zámek a zámecký park v Habrovanech a přírodní koupaliště Libuše v Lulči.

  Zpět

   Cyklotrasy - Cyklookruh Vyškovskem
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Vyškov 
 248 m n.m.       5071, zelené turistické značení 
 4,4 
 Drnovice 
 265 m n.m.      5072 
 9,1 
 Račice-Pístovice 
 301 m n.m.      5072 
 16,2 
 Olšany 
 421 m n.m.      5072 
 18,4 
 Habrovany 
 318 m n.m.      5071 
 22,7 
 Luleč 
 296 m n.m.      silnice č. 379 
 29,9 
 Vyškov 
 248 m n.m.        


 Zámek Vyškov byl vybudován ve 14. století olomouckými biskupy,tehdy měl podobu hradu. V období husitských válek byl vypálen, v 16. století se hrad dočkal přestavby na renesanční zámek, který v roce 1643 vypálili Švédové (Třicetiletá válka). Následovala barokní přestavba v letech 1667 – 1695, a další požár roku 1753. Později zámecká budova sloužila jako vojenská nemocnice, škola atd. Mezi lety 1951 – 1954 proběhla rekonstrukce a zámek nyní spravuje Muzeum Vyškovska.
 Zámek Drnovice nechal postavit v letech 1866–1868 baron Jan Mundy. Po jeho smrti byl zde zřízen chudobinec, který byl svěřen byl svěřen do správy řádu sv. Františka. V současnosti slouží budova zámku jako obecní úřad a restaurace.
 Zámek v Račicích - první zmíňka o hradu Račice se datuje k roku 1312 (Zbraslavská kronika), kdy ho nechal král Jan Lucemburský obléhat. Ve 14. století byl hrad znovu obnoven jako zeměpanský, a byl součástí držav pánů z Lipé. V roce 1376 se stal vlastnictvím Šternberků, kteří ho předali pánům z Kravař. 1422 byl hrad dobit husitským vojskem. Nakonec hrad skončil ve vlastnictví Hanuše Haugvice z Biskupic, který ho přebudoval v v tříkřídlý renesanční jedno patrový zámek. Objekt i poté střídal své majitele a prodělal i empírovou přestavbu. Dnes zámek slouží jako vzdělávací a rekreační středisko.
 Zámek a zámecký park v Habrovanech - ve 14. století stála na místě dnešního zámku tvrz, na níž sídlil sídlil Mikuláš z Habrovan. Tvrz byla během husitských válek pobořena, své obnovy se dočkala za nového majitele Jana ze Šelmberka v polovině 15. století. S dalšími majiteli byl objekt postupně přestavěn, nejdříve v renesančním stylu, později v empírovém a klasicistním. Dnes objekt slouží jako ústav sociální péče.
 Možnost návštěvy přírodního koupaliště Libuše.

Cyklotrasy - Cyklookruh Vyškovskem


Fotogalerie trasyTuristické zajímavosti v okolí:
Vyškov   Rakovecké údolí   Jedovnice   Rudické propadání   jeskyně Balcarka   Ostrov u Macochy  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Z Brna přes Mariánské a Josefovské údolí do Blanska   Turistická trasa Balcarka - Křtiny   Cyklotrasa Z Blanska do CHKO Moravský kras   Turistická trasa Okolí Machochy  

Zpět

  Ubytování Račice
  Ubytování Ruprechtov
  Ubytování Jedovnice
  Ubytování Jižní Morava
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist