Server České hory
Reklama
Západní Tatry Západní Tatry Západní Tatry

Nahrát fotku

Lipno nad Vltavou

Předpověď počasí Lipno nad Vltavou Předpověď počasí Lipno nad Vltavou


Lipno nad Vltavou se nachází při vodní nádrži Lipno. První zmínky o obci pochází ze 13. století, kdy ji drželi Rožmberkové. Historické osídlení je podloženo archeologickým nalezištěm ze začátku 13. století u Lojzových Pasek. V 15. století území patřilo vyšebrodskému cisterciáckému klášteru.

Až 50. léta 20. století přinesla markantní změnu krajiny i obce. Souviselo to s budováním vodní nádrže Lipno, na níž funguje unikátní vodní elektrárna, která je umístěna ve skále 160 m pod zemským povrchem. Původní obec byla z části zatopena a nakonec na jejích zbytcích, vzniklo dnešní Lipno nad Vltavou.

Dnešní obec má charakter letního turistického letoviska, které nabízí širokouškálu služeb a sportovního vyžití. V létě můžete na vodní nádrži provozovat windsurfing a jachting. Okolní pláže jsou vhodné nejen pro rekreanty, ale i pro rybáře. Na své si přijdou i pěší a cykloturisté, neboť okolí je plné zajímavých výletních cílů. Na své si přijdou i golfisté na které tu čeká moderní 9-ti jamkové sportovní hřiště, tréninková louka i golfová škola. Lipno nad Vltavou je atraktivní i v zimě, kdy se vodní nádrž promění v jedno velké přírodní kluziště. V okolí se nachází ski areál Lipno-Kramolín. Okolím vede cca 40 km upravovaných běžeckých tratí v případě nepříznivého počasí lze využít Aquaworld.
 

Domovská stránka - Web: www.lipnonadvltavou.cz
Ski areál Lipno - Web: www.ceskehory.cz/skilipno
Lanovky Lipno - Lanovky Lipno se nachází v turisticky významné lokalitě, vhodné pro turistiku a rekreační sporty., Web: www.ceskehory.cz/lanovky-lipno

 
  Ubytování Lipno nad Vltavou
  Ubytování Dvorečná
1 km
  Ubytování Kobylnice
1 km
 

TOPlist