Server České hory
Reklama
Alpy - Rakousko Alpy - Rakousko Alpy - RakouskoTuristika, Výlet do okolí
Okolo města Volary

Délka: 18,6 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: ANO, Značení: značená

Výlet začíná v obci Volary a vede dále po žluté a zelené turistické značce k Brixovu Dvoru. Od něj trasa výletu pokračuje po silnici kolem přírodních rezervací Velká a Malá niva do obce Lenora. Zde odbočíme vlevo a po modré turistické značce jdeme přes řeku Řasnici k rozcestí turistických tras. Zde zahneme vlevo a po zelené značce jdeme k Volarským šancím. U šancí zahneme opět vlevo a po žluté značce opět překonáme řeku a dojdeme do obce Soumarský Most. Odtud pokračujeme po zelené podél Teplé Vltavy a přes malé rašeliniště k vrchu Lískovec. Z Lískovce již klesáme zpět k Brixovu Dvoru a odtud do Volar.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Okolo města Volary
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Volary 
 762 m n.m.          
 1,6 
 Brixův Dvůr 
 788 m n.m.      křižovatka turistických cest, pokračuje se po silnice 
 7,7 
 Lenora 
 761 m n.m.         
 8,8 
 Zelená cesta 
 811 m n.m.       křižovatka turistických cest 
 10,9 
 Volarské šance 
 758 m n.m.          
 11,9 
 Soumarský Most 
 769 m n.m.        
 16,0 
 Pod vrchem Lískovec 
 790 m n.m.        
 17,0 
 Brixův Dvůr 
 788 m n.m.          
 18,6 
 Volary 
 762 m n.m.        


 Mezi zajímavosti Volar patří do současnosti zachované unikátní stavby, staré dřevěné domy alpského stylu. Jsou to roubené nebo poloroubené domy s podkrovní světnicí, vyřezávanou pavlačí v předsazeném štítě a sedlovou střechou. V jednom tomto roubeném domě je také Volarské muzeum. Mezi další zajímavosti patří na náměstí stojící kostel sv. Kateřiny a více jak 30 dřevěných skulptur, rozmístěných ve všech částech města.
 Mezi zajímavosti obce Lenora patří staré sklářské domky jež jsou původní stavbou, bývalý zámeček majitele skláren, expozice sklářství v budově obecního úřadu. Obecní pec na chleba z 1. poloviny 19. století. Od dubna do konce prosince se pořádá každou poslední sobotu v měsíci veřejné pečení chleba, koláčů, housek a lenorských placek. Významnou stavebně technickou památkou jsou i lenorské „rechle” - krytý dřevěný most přes Vltavu se šindelovou střechou.
 Výrazné pozůstatky příkopů opevnění čtvercové pěchotní reduty z počátku třicetileté války na bývalé Zlaté stezce u Soumarského mostu.
 Rašeliniště Soumarský Most představuje typické údolní vrchoviště, které se zformovalo pravděpodobně na bázi odstaveného ramene v aluviu řeky Vltavy.

Turistika, Výlet do okolí - Okolo města Volary


Fotogalerie trasy

Dřevěný most u Lenory
Kostel ve Volarech
Volary
Lenora - Obecní pec
Volary
Volary - Radnice


Turistické zajímavosti v okolí:
Lenora   Volary   Horní Vltavice   Hora Bobík   Mrtvý luh   Stožec  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Z Volar okolo Vltavského luhu   Turistická trasa Stožec - Stožecká kaple   Turistická trasa Okolo Stožce přes Krásnou Horu   Turistická trasa Stožec - Srnčí vrch  

Zpět

  Ubytování Lenora
  Ubytování Volary
  Ubytování Vlčí Jámy
  Ubytování Šumava
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist