Server České hory
Reklama
Alpy - Německo Alpy - Německo Alpy - NěmeckoTuristika, Výlet do okolí
Okolo Domažlic

Délka: 18 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: ANO, Značení: značená

Výlet začíná na náměstí v Domažlicích a pokračuje po zelené turistické značce kolem kostela sv. Anny a chatové osady k ozdravovně na Veselé hoře. Z Veselé hory jdeme stále po zelené na rozcestí bývalá hájovna Dmout. Z této křižovatky pokračujeme po červené obce Babylon. Po žluté projdeme obcí kolem vodní nádrže a přes parkoviště do obce Pila. Dále pokračujeme chvíli podél železniční trati stále po žluté do obce Trhanov. Zde žlutou značku opustíme a vydáme se vpravo po červené na vrch Hrádek. Z Hrádku sestoupíme do obce Újezd a pokračujeme po červené po silnici zpět na náměstí v Domažlicích, kde tento výlet končí.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Okolo Domažlic
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Domažlice 
 429 m n.m.        
 3,8 
 Býv. háj Dmout 
 583 m n.m.        
 6,9 
 Babylon 
 510 m n.m.         
 9,5 
 Pila 
 461 m n.m.        
 10,7 
 Trhanov 
 449 m n.m.        
 12,7 
 Hrádek 
 580 m n.m.        
 13,5 
 Újezd 
 506 m n.m.        
 18,0 
 Domažlice 
 429 m n.m.        


 Historické jádro města je městskou památkovou rezervací. Na náměstí je řada gotických, renesančních, barokních a empírových domů se zachovaným podloubím a barokními štíty. Domažlická věž je impozantní válcová dvanáctipatrová 56 metrů vysoká věž, dnes spojena s kostelem Narození Panny Marie v jeden celek. Zajímavosti přístupné věže, z jejíhož ochozu jsou krásné výhledy na město i jeho okolí, je její téměř šedesáticentimetrový odklon od svislé osy.
 Babylon je malebná obec s bohatou historií, nádhernými architektonickými památkami, nenapodobitelným folklórem a čarokrásnou panenskou přírodou.
 Uprostřed obce se nachází zámek. Zámek je jednoduchá patrová stavba. U zámku roste lipová alej.
 Na chodské památné hoře Hrádek najdeme sochu Jana Sladkého Koziny. Socha je vysoká 3,2 m, pes se stal symbolem Pohraniční stráže, navazující na strážní tradici Chodů.
 Újezd (dříve také Kozinův Újezd). V obci je větší počet pěkných a zajímavých staveb lidové architektury. Na Kozinově statku najdeme pamětní síň známého Jana Sladkého Koziny.

Turistika, Výlet do okolí - Okolo Domažlic


Fotogalerie trasy

Čerchov od Trhanova
Domažlice
Babylon
Babylon


Turistické zajímavosti v okolí:
Domažlice   Babylon   Vrch Čerchov   Horšovský Týn   Bělá nad Radbuzou   Přimda  

Další trasy v okolí:
Turistická trasa Domažlice - Horšovský Týn   Turistická trasa Z Domažlic na zříceninu Netřeb a Rýzmberk a zpět   Turistická trasa Okolo Bělé nad Radbuzou   Cyklotrasa Okolí Přimdy  

Zpět

  Ubytování Babylon
  Ubytování Trhanov
  Ubytování Pec pod Čerchovem
  Ubytování Šumava
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist