Server České hory
Reklama
Slovenský ráj Slovenský ráj Slovenský rájTuristická trasa - Domažlice - Horšovský Týn

Délka: 12,4 km
Obtížnost: nenáročná
Okruh: NE, Značení: značená

Trasa vychází z Domažlic z náměstí a vede dále po zelené a žluté značce kolem rybníka a útvaru Na skalce k rozcestí U Baldovské kaple. Zde odbočuje vpravo a po zelené pokračuje přes Dolní Baldov a dále po silnici do obce Němčice. Z Němčic jde trasa dále podél silnice a po chvíli odbočuje zelená značka vlevo ze silnice. Po zelené jdeme přes Dolní Valdorf a Kněžský vrch do obce Podhájí. Z Podhájí pokračuje trasa po silnici kolem kostela sv. Anny a lipovou alejí do Horšovského Týna. Zde trasa v centru města u kostela končí.

  Zpět

   Turistická trasa - Domažlice - Horšovský Týn
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Domažlice 
 432 m n.m.         
 2,7 
 U Baldovské kaple 
 549 m n.m.        
 4,6 
 Dolní Baldov 
 602 m n.m.        
 6,7 
 Němčice 
 428 m n.m.        
 8,4 
 Dolní Valdorf 
 408 m n.m.        
 9,4 
 Kněžský vrch 
 620 m n.m.        
 10,0 
 Podhájí 
 384 m n.m.         
 12,4 
 Horšovský Týn 
 376 m n.m.        


 Historické jádro města je městskou památkovou rezervací. Na náměstí je řada gotických, renesančních, barokních a empírových domů se zachovaným podloubím a barokními štíty.
 Baldovské návrší korunované malou barokní kapličkou Nejsvětější Trojice. Otevírají se tady daleké pohledy do okolí Domažlic, především na hraniční pásma Českého lesa s majestátným symbolem Čerchova – nejvyšším vrcholem Českého lesa (1 042 m n. m).
 Horšovský Týn je dnes vyhlášen městskou památkovou rezervací. Státní zámek Horšovský Týn se v dějinách české architektury řadí k významným dílům českého uměleckého odkazu. Mezi další zajímavé památky patří - řadové měšťanské domy na náměstí Republiky, budova radnice, kostel sv. Petra a Pavla - věž tohoto kostela umožňuje návštěvníkům překrásnou vyhlídku po okolním kraji. Kostel sv. Anny, arciděkanský chrám sv. Apolináře, kapucínský klášter.

Turistická trasa - Domažlice - Horšovský Týn


Fotogalerie trasy

Domažlice
Zámek Horšovský Týn
Horšovský týn - Náměstí


Turistické zajímavosti v okolí:
Horšovský Týn   Domažlice   Babylon   Vrch Čerchov   Bělá nad Radbuzou   Přimda  

Další trasy v okolí:
Turistická trasa Okolo Domažlic   Turistická trasa Z Domažlic na zříceninu Netřeb a Rýzmberk a zpět   Turistická trasa Okolo Bělé nad Radbuzou   Cyklotrasa Okolí Přimdy  

Zpět

  Ubytování Trhanov
  Ubytování Babylon
  Ubytování Pec pod Čerchovem
  Ubytování Šumava
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist