Server České hory
Reklama
Vysoké Tatry Vysoké Tatry Vysoké TatryTuristická trasa - Chotěboř - Bílek

Délka: 7 km
Obtížnost: náročná
Okruh: NE, Značení: značená

Trasa začíná na náměstí v Chotěboři a pokračuje kolem kaple Sv. Anny do bývalého Horního Mlýna. Zde začíná vlastní Doubravské údolí, kterým celá trasa prochází. Trasa vede po místní naučné stezce, která seznamuje turisty s bohatstvím tohoto nejvíce chráněného území. Informačních panelů je celkem 11. Vydáváme se po červené turistické značce a naučné stezce nejprve k místům zvaným Horní Mlýn, Točivý vír a poté dále Pod Sokolohrady, mohutný skaní útvar nad říčkou. Od Sokolohrad vede trasa částí údolí zvanou Koryto. Nejprve prudce vystoupáme na skalní průrvu, kterou říčka překonává v divokých peřejích, odtud opět stejně prudce klesneme. Dále trasa vede podél říčky (někdy i po kamenech skoro na hladině) kolem zajímavých útvarů Veselá skála, Mikšova jáma, Lom, až dorazí k rekreačnímu objektu. Zde přejdeme řeku a trasa pokračuje již po pohodlné cestě po červené značce podél řeky do obce Bílek. Trasa bude poměrně náročná, doporučujeme kvalitní obuv a suché období.

  Zpět

   Turistická trasa - Chotěboř - Bílek
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Chotěboř 
 524 m n.m.        
 0,9 
 Kaple sv. Anny 
 520 m n.m.        
 3,0 
 Horní Mlýn 
 486 m n.m.       křižovatka se turistickou značkou 
 4,0 
 Točivý vír 
 487 m n.m.       křižovatka s turistickou značkou 
 4,9 
 Pod Sokolohrady 
 540 m n.m.       křižovatka se turistickou značkou 
 7,0 
 Bílek 
 529 m n.m.        
Další fotky z okolí trasy:

 Město na okraji chráněné krajinné oblasti Železné hory, v blízkosti přírodní rezervace Údolí Doubravy. K významným stavebním památkám města patří zámek s anglickým parkem, kostel sv. Jakuba, mariánský sloup, kaple Povýšení sv. Kříže a kaple sv. Anny.
 Nabízí se odtud výhled na Nový rybník.
 Mohyla, kde můžete přiložit symbolický kámen.
 Naproti od Sokolohradům je osamocená skalka „Čertův stolek“. Cesta k ní je jištěna zábradlím, přesto je třeba zvýšené opatrnosti. Pod čertovým stolkem se nacházejí 2 malé puklinové jeskyně, které jsou volně přístupné. Sokolohrady – zbytky středověkého hrádku. Zde můžeme vyšplhat i na vyhlídku po skalních plošinách po velmi náročné cestě jištěné železnými stupy a zábradlím.

Turistická trasa - Chotěboř - Bílek


Fotogalerie trasyTuristické zajímavosti v okolí:
Chotěboř   Údolí Doubravy   Vrch Vestec   Ždírec nad Doubravou   Skanzen Veselý kopec   Trhová Kamenice  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Kolem vodní nádrže Seč   Turistická trasa Třemošnice - Libice nad Doubravou   Turistická trasa Okolo obce Nasavrky   Turistická trasa Okolo Třemošnice  

Zpět

  Ubytování Chotěboř
  Ubytování Horní Sokolovec
  Ubytování Trhová Kamenice
  Ubytování Českomoravská vrchovina
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist