Server České hory
Reklama
Alpy Itálie - Dolomity Alpy Itálie - Dolomity Alpy Itálie - DolomityTuristika, Výlet do okolí
Přírodním parkem Balinské údolí

Délka: 12,8 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: ANO, Značení: část trasy značená

Trasu začínáme na náměstí ve Velkém Meziříčí, kde je rozcestník. Ještě než nás modrá značka vyvede na okraj města, můžeme zajít kousek po červené a prohlédnout zámek – nyní vlastivědné muzeum. Poté co opustíme náměstí a vyjdeme na okraj města, modrá turistická značka odbočí ze silnice vlevo na polní cestu. Tady nás trasa povede už územím Přírodního parku Balinské údolí. Od rozcestníku Balinské údolí pokračujeme stále po modré do obce Baliny a Uhřínov. Na začátku obce Uhřínov se vydáme vpravo po silnici směr Velké Meziříčí. I když následujících 6 km půjdeme po nefrekventované silnici, bude tento úsek krajinářsky hodnotný jako Balinské údolí - střídavě budeme procházet mezi borovými háji, loukami a smíšenými lesy. Až se začnou u cesty postupně objevovat první domy a chalupy, přijdeme k místu, kde jsme s modrou odbočili do Balinského údolí. Pak nás stejná cesta dovede zpět na náměstí ve Velkém Meziřící.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Přírodním parkem Balinské údolí
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Velké Meziříčí 
 430 m n.m.       silnice 
 1,5 
 Odbočka ze silnice 
 449 m n.m.         
 3,5 
 Balinské údolí - rozcestí 
 458 m n.m.         
 5,3 
 Baliny 
 465 m n.m.         
 7,4 
 Uhřínov 
 470 m n.m.      silnice 
 12,8 
 Velké Meziříčí 
 430 m n.m.        


 Velké Meziříčí se nachází na místě soutoku řek Oslavy a Balinky. Historické centrum města bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou, kde mezi nejvýznamnější stavby patří zámek, gotický chrám sv. Mikuláše, původně gotická radnice, renesanční luteránské gymnázium a částečně zachované opevnění s hradební bránou. Od 17. století byla při městě samostatná židovská obec – židovské synagogy, dochovaný židovský hřbitov s barokními náhrobky pochází ze 17. století
 Balinské údolí je přírodní park táhnoucí se několik kilometrů kolem říčky Balinky. V parku jsou zachované přírodovědné a krajinářské hodnoty přirozeného a místy meandrujícího toku říčky Balinky.
 V Uhřínově si můžete prohlédnout kostel Povýšení sv. Kříže, který byl vystavěn na místě původního raně gotického kostela v letech 1908 – 1909.

Turistika, Výlet do okolí - Přírodním parkem Balinské údolí


Fotogalerie trasy

Radnice Velké Meziříčí
Kostel na náměstí ve Velkém Meziříčí


Turistické zajímavosti v okolí:
Velké Meziříčí   Třebíč   Moravec   Vodní nádrž Dalešice   Náměšť nad Oslavou   Brtnice  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Přírodním parkem Třebíčsko I.   Cyklotrasa Přírodním parkem Třebíčsko II.   Cyklotrasa Okolo Náměště nad Oslavou   Cyklotrasa Třebíč a okolí  

Zpět

  Ubytování Zahradiště
  Ubytování Radostín nad Oslavou
  Ubytování Luka nad Jihlavou
  Ubytování Českomoravská vrchovina
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist