Server České hory
Reklama
Velká Fatra Velká Fatra Velká FatraCyklotrasy - Přírodním parkem Třebíčsko I.

Délka: 43 km
Obtížnost: středně náročná
Kola: crossové kolo (treking)

Krajinný reliéf okruhu Přírodním parkem Třebíčsko tvoří balvanité ostrůvky s lesíky a křovinami, rybníky, remízky, meze a jednotlivé stromy v mírně zvlněné pahorkatině. Trasu začínáme na náměstí v Třebíči a směřujem po cyklo 5106 do Trnavy, dále po 5109 do Hodova a Nesměře. V Nesměři se napojíme na Mlynářskou stezku, která vede krásným údolím Oslavy. V Oslavě odbočíme na modrou turistickou značku, která nás dovede do Budišova a dále do Náramče. Z Náramče se vracíme do Třebíče stejnou cestou, kterou jsme přijeli tzn. cyklo 5106.

  Zpět

   Cyklotrasy - Přírodním parkem Třebíčsko I.
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Třebíč 
 413 m n.m.       cyklo 5106 
 6,6 
 Trnava 
 448 m n.m.       cyklo 5106 
 9,9 
 Nárameč 
 463 m n.m.      cyklo 5109 
 14,7 
 Hodov 
 501 m n.m.        
 20,1 
 Nesměř 
 422 m n.m.       cyklo 5178 - Mlynářská stezka 
 25,0 
 Oslava 
 399 m n.m.        
 30,4 
 Budišov 
 482 m n.m.      silnice 
 33,1 
 Nárameč 
 458 m n.m.       cyklo 5106 
 43,0 
 Třebíč 
 413 m n.m.        


 Mezi historické památky Třebíče patří na náměstí Malovaný dům se sgrafity. Uprostřed dolní strany náměstí stojí Černý dům, který je také pokryt figurálními sgrafity. Městská věž při kostele sv. Martina se řadí na první místo na evropském kontinentě s rozměry věžních hodin. Ke klenotům evropského stavitelství patří románsko-gotická Bazilika sv. Prokopa, je zapsána na seznam světového kulturního a přírodního dědictví. Do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v roce 2003 byla zapsána židovská čtvrť společně s židovským hřbitovem.
 V Trnavě se nachází chráněná přírodní památka "Kobylinec" - území s porostem vzácného koniklece velkokvětého. Nejhezčí je toto místo v březnu a dubnu, kdy koniklec kvete.
 Nesměř se nachází v nádherném údolí řeky Oslavy.
 V Budišově se nachází Zámek Budišov, který stojí na místě původní středověké vodní tvrze. Dnešní barokní podobu získal přestavbou v roce 1715. Od roku 1991 tady Moravské zemské muzeum zpřístupnilo zoologické sbírky - exponáty ryb, ptáků a savců získané během expedic do Delty Dunaje, sběry z Kuby, Jakutska a Jižní Ameriky. Jsou tady také exponáty exotických ptáků z Nové Guineje, Austrálie či jižní Ameriky. Nově je instalována rozsáhlá sbírka koster a lebek, a více než 200 raků a krabů.

Cyklotrasy - Přírodním parkem Třebíčsko I.


Fotogalerie trasyTuristické zajímavosti v okolí:
Třebíč   Velké Meziříčí   Vodní nádrž Dalešice   Jaroměřice nad Rokytnou   Náměšť nad Oslavou   Hrotovice  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Přírodním parkem Třebíčsko II.   Cyklotrasa Třebíč a okolí   Turistická trasa Přírodním parkem Balinské údolí   Cyklotrasa Okolo Náměště nad Oslavou  

Zpět

  Ubytování Zahradiště
  Ubytování Radostín nad Oslavou
  Ubytování Luka nad Jihlavou
  Ubytování Českomoravská vrchovina
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist