Server České hory
Reklama
Alpy Itálie - Dolomity Alpy Itálie - Dolomity Alpy Itálie - DolomityCyklotrasy - Jaroměř - Kuks - Jaroměř

Délka: 25 km
Obtížnost: středně náročná
Kola: silniční kolo, crossové kolo (treking)

Středně náročná cyklotrasa láká na skvosty barokního sochařství na Kuksu.

  Zpět

   Cyklotrasy - Jaroměř - Kuks - Jaroměř
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Jaroměř 
 264 m n.m.       Žluté turistické značení 
 5,3 
 Velichovky 
 300 m n.m.      4252 
 6,7 
 Nouzov 
 315 m n.m.      4252 
 11,1 
 Vestec 
 281 m n.m.      4116 
 16,5 
 Kuks 
 285 m n.m.      24 
 19,0 
 Brod 
 266 m n.m.      24 
 25,0 
 Jaroměř 
 264 m n.m.        


 Zřícenina hradu Rotemberk se nachází nedaleko Velichovky po cyklostezce č.4252 směrem na Smiřice. Rotemberk je zaniklý hrad z poloviny 13. století. Dnes zde můžete najít pouze zbytky zdiva a valy.
 Hospitální budova - s její stavbou započal v 17. století hrabě František Antonín Špork, který zde chtěl vybudovat na jedné straně Labe lázeňský komplex a na protilehlém břehu stát špitál pro přestárlé veterány. Hospitální budova byla dokončena roku 1720, ale nikdy nebyla zprovozněna. Po Šporkově smrti fungoval špitál pod záštitou Hospitálského řádu sv. Jana z Boha . Mniši klášter opustili roku 1938 a od roku 1942 tu fungovala župní polepšovna pro mladistvé. V roce 1957 byla dokončena restaurace vzácné barokní lékárny. V 60. letech následovaly střechy a půdy. Roku 1995 byl kukský hospital vyhlášen Národní kulturní památkou. Funguje zde stálá expozice Českého farmaceutického muzea a prohlédnout si můžete také hraběcí hrobku, a monumetální barokní plastiky Matyáše Bernarda Brauna. Cca 3 km od hospicu je možné navštívit Braunův betlém, jedná se o lesní divadlo pískovcových soch a reliéfů.
 V městě Jaroměři můžete navštívit: chrám sv. Mikuláše, Zvonici, nebo obdivovat práci Matyáše Brauna a to hned na dvou místech. Na náměstí, kde stojí mariánský sloup, jehož je Braun spolutvůrcem a na hřbitově, kde se nachází hrobka Anny Miseliusovové s plastikou představující postavu plačící ženy v životní velikosti.

Cyklotrasy - Jaroměř - Kuks - JaroměřTuristické zajímavosti v okolí:
Česká Skalice   Ratibořice   Nové Město nad Metují   Náchod   Rtyně v Podkrkonoší   Dobrošov  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Cyklookruh po Náchodsku   Cyklotrasa Okruh kolem České Skalice   Cyklotrasa Okruh kolem Ratibořic   Cyklotrasa Cyklookruh kolem Nového Města nad Metují  

Zpět

  Ubytování Červený Kostelec
  Ubytování Nové Město nad Metují
  Ubytování Náchod
  Ubytování Orlické hory
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist