Server České hory
Reklama
Alpy Itálie - Dolomity Alpy Itálie - Dolomity Alpy Itálie - DolomityCyklotrasy - Jaroměř - Kuks - Jaroměř

Délka: 25 km
Obtížnost: středně náročná
Kola: silniční kolo, crossové kolo (treking)

Středně náročná cyklotrasa láká na skvosty barokního sochařství na Kuksu.

  Zpět

   Cyklotrasy - Jaroměř - Kuks - Jaroměř
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Jaroměř 
 264 m n.m.       Žluté turistické značení 
 5,3 
 Velichovky 
 300 m n.m.      4252 
 6,7 
 Nouzov 
 315 m n.m.      4252 
 11,1 
 Vestec 
 281 m n.m.      4116 
 16,5 
 Kuks 
 285 m n.m.      24 
 19,0 
 Brod 
 266 m n.m.      24 
 25,0 
 Jaroměř 
 264 m n.m.        


 Zřícenina hradu Rotemberk se nachází nedaleko Velichovky po cyklostezce č.4252 směrem na Smiřice. Rotemberk je zaniklý hrad z poloviny 13. století. Dnes zde můžete najít pouze zbytky zdiva a valy.
 Hospitální budova - s její stavbou započal v 17. století hrabě František Antonín Špork, který zde chtěl vybudovat na jedné straně Labe lázeňský komplex a na protilehlém břehu stát špitál pro přestárlé veterány. Hospitální budova byla dokončena roku 1720, ale nikdy nebyla zprovozněna. Po Šporkově smrti fungoval špitál pod záštitou Hospitálského řádu sv. Jana z Boha . Mniši klášter opustili roku 1938 a od roku 1942 tu fungovala župní polepšovna pro mladistvé. V roce 1957 byla dokončena restaurace vzácné barokní lékárny. V 60. letech následovaly střechy a půdy. Roku 1995 byl kukský hospital vyhlášen Národní kulturní památkou. Funguje zde stálá expozice Českého farmaceutického muzea a prohlédnout si můžete také hraběcí hrobku, a monumetální barokní plastiky Matyáše Bernarda Brauna. Cca 3 km od hospicu je možné navštívit Braunův betlém, jedná se o lesní divadlo pískovcových soch a reliéfů.
 V městě Jaroměři můžete navštívit: chrám sv. Mikuláše, Zvonici, nebo obdivovat práci Matyáše Brauna a to hned na dvou místech. Na náměstí, kde stojí mariánský sloup, jehož je Braun spolutvůrcem a na hřbitově, kde se nachází hrobka Anny Miseliusovové s plastikou představující postavu plačící ženy v životní velikosti.

Cyklotrasy - Jaroměř - Kuks - JaroměřTuristické zajímavosti v okolí:
Česká Skalice   Ratibořice   Nové Město nad Metují   Náchod   Rtyně v Podkrkonoší   Dobrošov  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Cyklookruh po Náchodsku   Cyklotrasa Okruh kolem České Skalice   Cyklotrasa Okruh kolem Ratibořic   Cyklotrasa Cyklookruh kolem Nového Města nad Metují  

Zpět

  Ubytování Česká Skalice
  Ubytování Provodov-Šonov
  Ubytování Červený Kostelec
  Ubytování Orlické hory
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist