Server České hory
Reklama
Server Alpské.cz Server Alpské.cz Server Alpské.czTuristika, Výlet do okolí
Do okolí nádrže Fláje

Délka: 12,2 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: ANO, Značení: část trasy značená

Trasa výletu začíná v Českém Jiřetíně odkud dále pokračuje po červené značce přes Horní Ves na Puklou skálu odkud je zajímavý výhled. Dále pak po červené na křižovatku s Krušnohorskou magistrálu, kde se na ní napojí a po zelené směřuje k vodní nádrži Fláje. Od nádrže se vrací zpět po zelené podél Flájského plavebního kanálu do Českého Jiřetína.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Do okolí nádrže Fláje
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Český Jiřetín 
 644 m n.m.      křižovatka se turistickou značkou 
 2,2 
 Horní Ves 
 748 m n.m.      křižovatka se turistickou značkou 
 4,1 
 Puklá skála 
 826 m n.m.        
 6,2 
 Křižovatka s Krušnohorskou magistrálou 
 772 m n.m.         
 6,7 
 Vodní nádrž Fláje 
 754 m n.m.      část trasy souběžně s cyklotrasou 
 7,9 
 Fláje 
 745 m n.m.        
 12,2 
 Český Jiřetín 
 644 m n.m.        


 Český Jiřetín patří k nejpříjemnějším zákoutím Mostecka. Obec leží na státní hranici ČR se SRN (hraniční přechod pro pěší: Český Jiřetín / D.-Georgenthal). V obci stojí pozdně barokní kostel sv. Petra a Pavla z let 1796 - 1800. V jižní části obce je umístěn dřevěný kostelík sv. Jana Křtitele, přemístěný ze sousedních Flájí, zatopených přehradní nádrží. Je to také středisko zimních sportů na Litvínovsku.
 Puklá skála je nápadné skalisko načervenalé barvy. Je vyhlídkovým místem nedaleko hráze Flájské přehrady. Z vrcholu je zajímavý výhled zejména směrem k východu a k jihu, kde dominuje rozlehlá hladina Flájské přehrady a nejvyšší hora Mostecka Loučná.
 Vodní nádrž Fláje je významná rekreační oblast Krušných hor. Zásobuje pitnou vodou mosteckou a teplickou část pánevní oblasti. Jedná se o jedinou pilířovou přehradní nádrž v České republice. Její hráz je vysoká 56 m a dlouhá 416 m. Pod přehradou se nachází tzv. Flájský plavební kanál postavený již v 16.století, který je asi 5km dlouhý a je zakončen 75m vysokým umělým vodopádem.
 Fláje byla docela velká obec s několika stovkami domů. Nezbylo z nich nic: v letech 1958 až 1960 celá obec zanikla při stavbě velké přehradní nádrže na pitnou vodu.

Turistika, Výlet do okolí - Do okolí nádrže Fláje


Fotogalerie trasyTuristické zajímavosti v okolí:
Český Jiřetín   Fláje   Moldava   Dlouhá Louka   Klíny   Mikulov  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa K Flajské přehradě přes Dlouhou Louku   Cyklotrasa Z Cínovce po Krušnohorské magistrále   Cyklotrasa Okruh kolem Litvínova   Turistická trasa Mikulov - Osek  

Zpět

  Ubytování Český Jiřetín
  Ubytování Moldava
  Ubytování Nové Město
  Ubytování Krušné hory
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist