Server České hory
Reklama
Alpy Itálie - Dolomity Alpy Itálie - Dolomity Alpy Itálie - DolomityTuristika, Výlet do okolí
Okolo obce Kašperské Hory

Délka: 22 km
Obtížnost: náročná
Okruh: ANO, Značení: značená

Výlet začíná v Kašperských Horách a odtud jde po zelené turistické značce přes malé údolí Opoleckého potoka vzhůru ke zřícenině hradu Kašperk. Ze sedla u Kašperku se vydáme po žluté turistické značce na protější svah a po 500m stoupání uvidíme malou zříceninu Pustého hrádku. Odbočíme vpravo na červenou turistickou značku a jdeme přes malou vísku Žlíbek po příjemné cestě až na Královský kámen. Odtud stoupáme po červené na Krankoty. Pokračujeme po modré na vrch Javorník k rozhledně. Z Javorníku se vrátíme zpět po modré na Královský kámen a z něj sestoupíme do obce Nicov. Z Nicova trasa výletu vede po modré údolím Zlatého potoka kolem zbytků dvou mlýnů a poté vzhůru zpět do Kašperských Hor. Zde tento výlet končí.

  Zpět

   Turistika, Výlet do okolí - Okolo obce Kašperské Hory
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Kašperské Hory 
 745 m n.m.      trasa se napojí na cyklotrasu 
 2,6 
 Zřícenina Kašperk 
 870 m n.m.         
 3,2 
 Pustý hrádek 
 892 m n.m.         
 4,0 
 Žlíbek 
 888 m n.m.          
 9,3 
 Královský kámen 
 1059 m n.m.       křižovatka s turistickou značkou 
 10,2 
 Krankoty 
 982 m n.m.       trasa se napojí na turistickou značku 
 11,5 
 Javorník 
 1076 m n.m.       část trasy souběžně se turistickou značkou 
 13,6 
 Královský kámen 
 1059 m n.m.      křižovatka s turistickou značkou 
 14,9 
 Nicov 
 901 m n.m.         
 16,3 
 Pod Milovským vrchem 
 937 m n.m.         
 18,9 
 Mlýn na rybníce 
 790 m n.m.          
 22,0 
 Kašperské Hory 
 745 m n.m.        


 V Kašperských Horách na náměstí poutá pozornost městská radnice. Původně tzv. Panský dům byl v roce 1579 přestavěn na renesanční radnici, která byla na přelomu 17. a 18. století barokně upravena. Uprostřed náměstí stojí děkanský kostel sv. Markéty z druhé poloviny 14. století. K dalším významným stavbám patří barokní špýchar z 18. století.
 Kašperský hrad je nezaměnitelný díky dvěma hranolovitým věžím. Hrad byl založen Karlem IV. a měl chránit Zlatou stezku a zlatonosné kašperské doly. V 17. století byl vypleněn a opuštěn, ale v 19. století byl částečně rekonstruován. Z hradu se nabízí krásný výhled do okolí i na nedaleké šumavské panoráma. Kašperk je otevřen denně kromě pondělí od dubna do října.
 Pustý hrádek, to jsou vlastně zbytky předsunutého opevnění hradu Kašperk. Je od tud kouzelný výhled na Kašperk a masiv Šumavy.
 Královský kámen je jedním z vrchů Javornické hornatiny, která je součástí Šumavských plání. V kamenné stěně je vytesán velký skalní oltář (nika); datovaná rokem 1899.
 Zalesněný vrch na Kvildských pláních nedaleko obce Stachy s rozhlednou na vrcholu. Klostermannova rozhledna nabízí výhled na vrcholy Třístoličníku, Černé hory, Roklanu, Poledníku, Pancíře, Velkého Javoru či Ostrého. Pod vrcholem se nachází rekreační středisko Javorník. Na svahu vrchu je malebná kaplička a na severní straně kamenné moře.
 Okolí obce poskytuje překrásné výhledy na šumavské podhůří, ale i na hlavní hřeben. Lze spatřit i vzdálený vrch Pancíř. K významným stavbám patří kostel sv. Martina

Turistika, Výlet do okolí - Okolo obce Kašperské Hory


Fotogalerie trasy

Kašperské Hory - radnice
Kostel v Kašperských Horách
Kašperské Hory
Nádvoří hradu Kašperk
Hrad Kašperk
Kostel sv. Martina v Nicově
Interiér kostela v Nicově


Turistické zajímavosti v okolí:
Kašperské Hory   Nicov   Vrch Javorník   Obří hrad   Nezdice na Šumavě   Stachy  

Další trasy v okolí:
Turistická trasa Kašperské Hory - hrad Kašperk   Turistická trasa Kašperské Hory - Obří hrad   Cyklotrasa Okolí Kašperských Hor   Turistická trasa Na Mouřenec  

Zpět

  Ubytování Kašperské Hory
  Ubytování Nicov
  Ubytování Javorník
  Ubytování Šumava
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist