Server České hory
Reklama
Vysoké Tatry Vysoké Tatry Vysoké TatryTuristická trasa - Broumov - Na Hvězdě

Délka: 11,6 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: NE, Značení: značená

Trasa začíná u informačního centra v Broumově a pokračuje po zelené po silnici kolem několika rybníčků pod Novou kolonií do východní části obce Křinice. Na rozcestí pokračuje cesta vlevo a po několika metrech vpravo mezi domky. Dále jdeme po polní cestě přímo k lesu a k osamělému hospodářskému objektu zvanému Jalovčinec. Dojdeme k lesu a pokračujeme vlevo. Za mírného stoupání dorazíme k lesní silničce a vydáme se po ní vlevo. Asi po kilometru se zelená značka stáčí vpravo a dosti prudce do kopce stoupá k rozcestí pod Zaječí roklí. Krátce pokračujeme po žluté skrz soutěsku Zaječí rokle. V horní části zaječí rokle přejdeme malý potůček a pokračujeme po cestě vzhůru ven z lesa k rozcestí. Od rozcestí půjdeme vpravo po červené. Procházíme kolem zajímavých skalních útvarů k rozcestí Nad Hájkovou roklí. Dále cesta vede členitým terénem jihozápadními svahy stěn. Cesta nás dovede k rozsáhlé pasece, uprostřed níž se nachází rozcestí, kde odbočíme vpravo po červené vzhůru svahem skalnatého hřebene a roklí až pod vrchol Supího hnízda. Zde můžeme vylézt nahoru a kochat se pohledem do okolní krajiny. Trasa pokračuje po červené k vyústění Kovářovy rokle. Pak už po rovině jdeme k široké cestě a po ní k barokní kapli Panny Marie Sněžné a turistické chatě Na Hvězdě.

  Zpět

   Turistická trasa - Broumov - Na Hvězdě
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Broumov 
 403 m n.m.        
 2,4 
 Křinice 
 390 m n.m.        
 6,3 
 Zaječí rokle 
 535 m n.m.        
 6,9 
 Nad Slaným 
 633 m n.m.        
 8,1 
 Nad Hájkovou roklí 
 651 m n.m.        
 9,7 
 Nad Roklí 
 642 m n.m.        
 11,0 
 Supí hnízdo – vyhlídka 
 656 m n.m.        
 11,6 
 Na Hvězdě 
 665 m n.m.        


 Historické centrum města si zachovalo pravidelný půdorys ze 13. století. Dominantou města je areál benediktinského kláštera, v němž je dnes umístěno muzeum. Zajímavá je i budova staré radnice na náměstí. Unikátní stavbou je hřbitovní kostel Panny Marie, nejstarší dochovaný dřevěný kostel v Čechách.
 Národní přírodní rezervace. Nabízí se tady výhled do širokého okolí. Významná je vyhlídka u kaple na Hvězd. Její jméno je odvozeno od půdorysu hvězdy. Nedaleko Hvězdy se nachází hojně navštěvovaná Kovářova rokle, končící skalní dutinou zvanou Kovárna.

Turistická trasa - Broumov - Na Hvězdě


Fotogalerie trasy

Kaple na Hvězdě v Broumovských stěnách
Náměstí v Broumově
Broumovské stěny
Pohled z ochozu kaple Na Hvězdě
Pohled z Broumovských stěn
Broumov - hřbitovní kostel Panny Marie - nyní


Turistické zajímavosti v okolí:
Broumovské stěny   Broumov   Police nad Metují   Ostaš   Machov   Teplice nad Metují  

Další trasy v okolí:
Cyklotrasa Dolní Adršpach - Mierozsów - Meziměstí - Broumov   Cyklotrasa Broumov - Tlumaczów - Radków - Wambierzyce   Cyklotrasa Okolo Broumovských stěn   Cyklotrasa Okruh kolem Suchého Dolu  

Zpět

  Ubytování Suchý Důl
  Ubytování Broumov
  Ubytování Police nad Metují
  Ubytování Orlické hory
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist