Zlatá Lada

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ubytování Zlatá Lada se nachází uprostřed Šumavských plání na soutoku Teplé Vltavy, Vydřího potoka a Vltavského potoka v Národním parku Šumava ve výšce 900m n.m. Leží na kraji obce Borové Lady, 8km od Kvildy. Parkování na parkovišti před objektem. Autobusové spojení: pravidelné přímé spojení v sobotu a neděli z Prahy, Tábora, Českých Budějovic. Zastávka je cca 300m od chaty. Vlakové spojení: Vimperk (15km) nebo Lipka (7km) a dále autobusem.
Vybavení a služby
Objekt nabízí svým hostům ubytování osob ve pokojích(2, 3 nebo 4 lůžka) a apartmánu. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, kuchyňskou linku se základním stolním a kuchyňským nádobím, nerezový dřez, vestavěná varná deska, mikrovlnná trouba, lednice, varná konvice, TV, ložní prádlo, ručník, utěrka. Apartmán má celkovou výměru cca 35m2, balkon , 2 místnosti s možností ubytování pro 5 až 6 osob. Parkování na parkovišti před objektem. Stravování - vlastní nebo v nedalekých restauracích v obci. Možnost uložení kol a lyží do vedle stojícího přístřešku.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Letní aktivity: pěší turistika, cykloturistika, houbaření, borůvky. Jen mírně zvlněný terén je vhodný i pro začátečníky a děti. Možnost půjčení horských kol. Tipy na výlety: rašelinové slatě, Knížecí pláně, Polka, prameny Vltavy, Kvilda, Horská Kvilda, řeka Vydra, Třístoličník, Boubínský prales, pěší přechod do Německa Bučina s výhledem na Alpy. V letních měsících jezdí po celé Šumavě ekologický autobus. Zimní aktivity: ideální podmínky pro běžecké lyžování – napojení na běžecké trasy v bezprostředním okolí, protínající Národní park Šumava (více než 150 km upravovaných běžeckých tratí). Sjezdové lyžování: středisko Nové Hutě-5 sjezdovek (5km), Kvilda 1 sjezdovka (8km), středisko Zadov-Churáňov (10km).
TOPlist