Poloha a dosažitelnost

Penzion Šveklíkova chata, u sjezdovek - Nové Hutě se nachází 12km od Vimperka směr Borová Lada, Kvilda. 5km od lyžařského střediska Zadov. Přímé autobusové spojení Praha - Vimperk - Nové Hutě - Kvilda. K objektu vede z obce místní komunikace udržovaná obcí, cca 800m od středu obce Nové Hutě. V zimě sjízdná, při ztížených podmínkách se řetězy. V sousedství objektu jsou další 2 pensiony a 3 rodinné domy. Lyžařské vleky jsou cca 100m od objektu.

  Vybavení a služby

25 dvou, tří a čtyř lůžkových pokojů se sprchou, umyvadlem a WC na pokoji. Vybavení pokojů je vše ve dřevě, TV ve společenském sálu. Orientace pokojů na jih - výhled na sjezdovku a Boubín, orientace na sever - výhled na pastviny a Pláně. K dispozici je jídelna,lyžárna,kolárna, společenský sál 120m2, posilovna 68m2. Standardně se nabízí ubytování. Stravování (snídaně nebo večeře)je možno objednat pouze po dohodě. V obci jsou 3-4 restaurace s celodenním vařením pro veřejnost. Kuchyňka pro ohřátí stravy pro malé děti (přípravu jednoduchých jídel) je hostům k dispozici.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

ZIMNÍ SEZONA:Skibus k lyžařskému areálu Zadov. Sjezdovka a 4 vleky 100 m od objektu, běžkařské trati v blízkosti pensionu. LETNÍ SEZONA: cykloturistika, turistika, houbaření, procházky v čistém vzduchu a lehkém terénu, málo frekventovaná veřejná silnice 500m. Ideální prostředi pro alergiky. Turistické lokality Boubín, Knížecí pláně, Kvilda, Chalupská slať, Churáňov,... Ve Vimperku veřejné koupaliště.

Zpět


TOPlist
  Švehlíkova chata u sjezdovek Nové Hutě
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Švehlíkova chata u sjezdovek
Ceník ubytování a stravování