Dům na výsluní - Poloha, Služby, Okolí

Dům na výsluní

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Samostatný dům se nachází na rozhraní Českého ráje, Jizerských hor a Krkonoš. Má překrásný výhled na Český ráj, Jizerské hory a Lužické hory. Dům leží v osadě Těpeře-Chlístov, která je 2km od Železného Brodu, 10km od Turnova, 8km od Jablonce nad Nisou a 15km od Harachova.
Vybavení a služby
Jedna obývací hala (35m2) je vybavená barevnou televizí, satelitem a rádiem. Dva samostatné apartmány, každý má svou koupelnu a sprchu. Kuchyně jsou vybavené elektrickým sporákem, lednicí, mikrovlnou troubou a kávovarem. Každý apartmán má svůj velký balkón se zahradní nábytkem. Tři třílůžkové ložnice, jedna jedno -lůžková.Vytápění objektu elektrickým ústředním topením, ohřev vody dvěma elektrickými bojlery. Dvě velké zahrady oplocené živým plotem slouží k odpočinku. Kapacita 10-12 lidí.
Rekreace a služby v okolí
Letní aktivity: ke koupání, rybaření a vodním sportům slouží řeka Jizera (3km), přírodní jezero v lomu v lese (1km), koupaliště v Železném Brodě (3km), přehrada v Jablonci nad Nisou (10km). Výborné podmínky pro pěší turistiku a cyklo- turistiku do Českého ráje, Jizerských hor a Krkonoš. Zimní aktivity: výborné běžecké terény, sjezd se třemi lyžařskými vleky vzdálené od 3-10km. Tipy na výlet: hrad Frydštejn 5km, Černá Studnice v Jizerských horách, 8km, Ještěd 15km, pískovcová skalní města Malá Skála 5km, Hrubá Skála 10km, hrad Kost 20km, hrad Trosky 18km, zámek Sychrov 15km, Dlaskův statek (lidová architektura) v Dolánkách u Turnova 8km, muzeum v Železném Brodě 2km.
TOPlist